$
משפט

המשטרה ממליצה: להעמיד לדין את ארי הרו בעבירות שוחד

החשד נגד ראש הסגל של נתניהו לשעבר נוגע לעסקה פיקטיבית למכירת חברת הייעוץ H3. מהמשטרה נמסר כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות נוספות בהן קשירת קשר לפשע והלבנת הון וכי היא ממליצה להעמיד לדין גם את עורך דינו, הראל ארנון

נעמי צורף ותומר גנון 18:1723.02.17

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של רה"מ ואת עורך דינו הראל ארנון, בפרשת חברת הייעוץ, זאת לאחר שהודיעה על סיום החקירה שהחלה כסמויה במחצית שנת 2015, ועברה בסופה של אותה שנה לשלב הגלוי.

 

מהמשטרה נמסר היום (ה') כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון על ידי הרו, בעת ששימש כראש הסגל בלשכתו של בנימין נתניהו, וכן עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון על ידי עו"ד ארנון שעסק בענייניו של הרו באותה עת. הממצאים, החומרים שנאספו והראיות לכאורה יועברו למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לעיון והחלטה האם להגיש כתב אישום.

 

במסגרת הסדר ניגוד עניינים עליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש סגל לשכת רה"מ, התחייב הרו למכור חברה שהיתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. ממצאי החקירה מצביעים על כך שמכירת החברה היתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד שבפועל המשיך להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי.

 

במסגרת הפרשה חקרו עשרות מעורבים, נערכו חיפושים, נתפסו מסמכים ומוצגים וכן נתפסו רכוש וחשבוניות בשווי מיליוני שקלים לצורך בקשות חילוט בהמשך.

 

ארי הרו, ראש הסגל של נתניהו לשעבר
ארי הרו, ראש הסגל של נתניהו לשעבר צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

 

החשד: עסקה על הנייר בלבד

 

החשד נגד הרו, אשר שימש כראש לשכתו של בנימין נתניהו במהלך שנת 2014, נוגע לעסקה שבמסגרתה נחתם חוזה פיקטיבי לכאורה למכירת חברת הייעוץ H3 גלובל של הרו, לנשיא הניו-יורקי של עמותת ידידי הליכוד (AFL), ד"ר ג'רי פלאט, ולאישתו, ד"ר ויקי דויטש.

 

מטרתה המוצהרת של העסקה בפני משרד המשפטים היתה למכור את החברה למי שאינו בן משפחתו, וזאת כדי להימנע מניגוד עניינים אפשרי בין תפקידו הציבורי לעסקיו הפרטיים. אולם, על פי החשד של המשטרה נגד הרו, העסקה הייתה על הנייר בלבד, ומטרתה הייתה שהרו ימשיך לשלוט בחברה, ייהנה מהכנסותיה ויקבל אותה בחזרה לאחר שיעזוב את משרד ראש הממשלה – מה שאכן קרה בפועל.

 

עורך דינו של הרו, הראל ארנון עורך דינו של הרו, הראל ארנון צילום: אוראל כהן

 

עו"ד רועי בלכר ממשרד קריספין, רובינשטיין, בלכר, המייצג את הרו, מסר בתגובה: "אני מאמין ומקווה שהפרקליטות תגיע למסקנה שלא נפל רבב פלילי במעשיו של מר הרו, וכי אין מקום להגשת כתב אישום נגדו".

 

עו"ד ירון קוסטליץ, עורך דינו של ד"ר ארנון, מסר כי: "אני משוכנע שהפרקליטות תגיע למסקנה כי לא נפל רבב בד"ר ארנון, וכי אין מקום להעמידו לדין. לגבי 'המלצת' משטרה כבר נקבע ע"י בית המשפט העליון כי מדובר ב'הליך שאין לו זכר בדין, ולא ברור מאין צץ'". בנוסף נמסר כי: "יש לנו אמון מלא בפרקליטות כי תורה על סגירת העניין בלא כלום".

 

מוקדם יותר היום נחשפו פרטי כתב האישום נגד פרח לרנר, ששימשה כיועצת של נתניהו והייתה כפופה להרו. כלפי לרנר נטען כי קידמה בצורה לא כשרה את האינטרסים של משרד ייעוץ התקשורת של בעלה, אבי לרנר, ובין היתר התפרסמו מסרונים שהחליפה עם הרו.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x