$
משפט

מי אתה הרב שמעון שר

סגנה לשעבר של ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג, עשה את המסלול מבית היתומים של סמי שמעון עד לשוחד בנתניה

נעמי צורף ותומר גנון 08:0216.02.17

הרב שמעון שר שימש עד לפני כמה חודשים סגנה של ראשת העיר נתניה מרים פיירברג וכיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה. שר כיהן כסגן ראש העיר מאז 1983 — למעלה משלושים שנה. תפקידיו האחרונים היו בין השאר הממונה על נכסי העירייה, פניות הציבור, תמ"א 38 ועל ההתחדשות העירונית. שר הוא מראשי קהילת קריית צאנז החרדית בנתניה ומוסדותיה. קריית צאנז היא שכונה גדולה בעיר המשמשת כמרכז החסידות בעולם. 

שמעון שר, לשעבר יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה נתניה שמעון שר, לשעבר יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה נתניה צילום: ירון ברנר

 

מוסדות הקהילה כוללים בין היתר את בית החולים לניאדו בעיר, בית אבות, בתי כנסת, תלמודי תורה, ישיבות, כולל ועוד. על פי העיתונות החרדית, שר מסייע רבות בהשגת

תרומות למוסדות החינוך של הקהילה. באתר התקשורת החרדי JDN מתארים אותו כמי ש"מדיניות 'הדלת הפתוחה' בלשכתו הפכה במרוצת השנים למושג ולשם דבר בקרב דתיים וחילוניים". בדיון הראשון להארכת מעצרו הדגישה המשטרה כי היא מייחסת לשר קבלת שוחד בתרומות ולא באופן אישי, אולם כן הציגה אותו כיוזם המעשה. בנותיו נחקרו גם הן.

 

ב־2011 העיד שר במסגרת תביעה שהגישה עמותת היתומים בנתניה נגד עזבונו של המיליארדר סמי שמעון. העמותה טענה כי שמעון התחייב לפני מותו לתרום 7 מיליון דולר לטובת הקמת בית יתומים בעיר. במהלך חקירתו הנגדית של שר הוצג מסמך שמעיד לכאורה על ההסכם שממנו עולה כי אנשים שזהותם אינה ידועה, אך הם מקורבים לשמעון ונחשבים "יזמים", חתמו על הסכם מול בית היתומים, שלפיו היזמים יקבלו 10% מכל סכום שיעביר שמעון וכי בתמורה הם "ישתדלו לזרז תהליכים להשלמת בית היתומים בנתניה עד לגמר הקמתו ואכלוסו". התביעה נסגרה בפשרה, שבמסגרתה שילם העיזבון 3.4 מיליון דולר להקמת בית היתומים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x