$
רכב

טכנולוגייה לניווט נהיגה אוטונומית של מובילאיי תוטמע בדגמי פולקסווגן

הטכנולוגיה כוללת מערכת מפה וטכנולוגיית מיקום מבוססת מצלמה שיאפשרו הפקת מפות חכמות לשימוש עתידי ברכב אוטונומי. פרופ' אמנון שעשוע: "עתיד הנהיגה האוטונומית תלוי ביכולת ליצור ולתחזק מפות מדויקות ברזולוציה גבוהה ולשפר אותן בעלות מינימלית"

תומר הדר 13:5314.02.17

מובילאיי ופולקסווגן, שהכריזו לפני כשנתיים על שיתוף פעולה מתקדמות להטמעת תקן חדש לניווט לנהיגה אוטונומית. על פי ההודעה, מדובר בתקן שמובילאיי מגדירה כREM – כלומר road experience management שיוטמע במכוניות פולקסווגן בשנת 2018. הטכנולוגיה עצמה כוללת מערכת מפה וטכנולוגיית מיקום מבוססת מצלמה שיאפשרו הפקת מפות חכמות לשימוש עתידי ברכב אוטונומי.

 

פרופ' שעשוע. מייסד מובילאיי פרופ' שעשוע. מייסד מובילאיי צילום: תומי הרפז

 

המערכת עצמה, שתותקן במכוניות פולקסווגן מצוידת במצלמות קדמיות אשר קולטות סימוני נתיבים ומידע על הכביש באמצעות מערכות חישה אופטיות של חברת מובילאיי. המידע שנקלט על ידי המערכת, אשר מותקנת במכוניות פולקסווגן עובר אל שרתי מובילאיי והנתונים משמשים כדי לעדכן ולשפר את המידע שמצוי במפות של מובילאיי - שבבוא היום יאפשרו לרכבים אוטונומיים "לחוש" את סביבתם.

 

לדברי פרופסור אמנון שעשוע: "עתיד הנהיגה האוטונומית תלוי ביכולת ליצור ולתחזק מפות מדויקות ברזולוציה גבוהה ולשפר אותן בעלות מינימלית. ההסכם עם פולקסווגן הוא נקודת מפנה. לא רק שההסכם עושה שימוש בטכנולוגיית מיקור המונים כדי ליצור באופן אוטומטי מפות ברזולוציה גבוהה ולשפר אותן באופן חסכוני, הוא גם מספק את המסגרת החשובה ביותר לשיתוף פעולה בין כל יצרני הרכב בתעשייה, בנושא הפקת תוכני המפות הדרושים לנהיגה אוטונומית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x