$
משפט

קרטל המחשוב: כתב אישום נגד מנכ"ל טריפל סי, רמי נחום, על תיאום מכרזים

רשות ההגבלים הגישה כתב אישום גם נגד החברות טריפל סי וחיון. החברות מואשמות כי בשנים 2012-2010 תיאמו ארבעה מכרזים שנערכו על ידי חברת החשמל ובזק

תומר גנון 13:1013.02.17

רשות ההגבלים עסקיים הגישה אתמול (א') כתב אישום נגד חברת טריפל סי מחשוב ענן (טריפל סי), חיון מחשבים (חיון), מנכ"ל טריפל סי רמי נחום ונושאי משרה נוספים בחברות, בעבירות על חוק ההגבלים העסקיים ועל חוק העונשין שבוצעו על ידי החברות ונושאי המשרה בהן.

 

על פי כתב האישום, בשנים 2012-2010 תיאמו החברות כארבעה מכרזים שונים שנערכו על ידי חברת החשמל ועל ידי בזק, מכרזים שעניינם רכישת שרתי מיחשוב ואביזרים נלווים. במסגרת התיאומים הציגו החברות מצגים כוזבים בפני חברת חשמל ובזק כאילו מתקיימת ביניהן תחרות, כאשר בפועל סוכם בין החברות עוד בטרם המכרז מי תהיה החברה אשר תזכה במכרז.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

טרם התקבלה החלטה ברשות לגבי מעורבים נוספים בפרשה שנחקרו בחשד לתיאום מכרזים ממשלתיים נוספים: יואב וינברג, מנכ"ל א.מ.ת מחשוב; דן מועלם, מנכ"ל הראל טכנולוגיות; אושרי שרון, מנכ"ל ווי לשעבר; חיים שוחט, מנהל תיקי לקוחות במטריקס; ושמעון בראל, מנהל תחום תעשיות ביטחוניות בחברת בינת תקשורת.

 

החקירה החלה לאחר שבאחד ממכרזי חברת חשמל, הגישו החברות את הצעותיהן במעטפה אחת משותפת וכך עלה החשד לתיאום. גילוי זה הוביל לחקירה רחבה שגילתה שורה נוספת של מכרזים שתואמו על ידי החברות במכרזי חברת חשמל ובזק. המכרזים שתואמו, לכאורה, היו בהיקף משמעותי, החל ממאות אלפי שקלים ועד לסכום של כ-1.5 מיליון שקל למכרז בודד.

 

יחד עם כתב האישום, הגישה הרשות הסדר טיעון עם חיון - חברה בפירוק. במסגרת הסדר הטיעון הוסכם על קנס של 100 אלף שקל לחברה משום שבעליה הנוכחיים לא היו מעורבים בביצוע העבירות ורכשו את החברה במועד מאוחר יותר במסגרת הליך התמחרות בבית משפט של פירוק.

 

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אבי גרוסמן ועו"ד הילה כהן מהמחלקה המשפטית ברשות ההגבלים העסקיים.

 

עוה"ד אריאל כפרי וטל שפירא ממשרד שפירא כפרי בר-זיק, המייצגים את חברת טריפל סי מחשוב ענן בע״מ, מסרו בתגובה כי החברה פעלה ופועלת על פי חוק והיא דוחה בתוקף את הטענות המיוחסות לה בכתב האישום, כפי שהדברים יובהרו אף בבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x