$
בארץ

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בשלמה ביטוח

לטענת ועד העובדים ההנהלה מעכבת את המו"מ לחתימת הסכם קיבוצי ובמקביל מרעה את תנאי העבודה והשכר של העובדים

רחלי בינדמן 12:1708.02.17
ההסתדרות הודיעה למנכ"ל שלמה ביטוח, אורי אומיד, על הכרזת סכסוך עבודה בחברה. הרקע לסכסוך, שמקיף כ-150 עובדים, נעוץ, כך לטענת ועד העובדים, "בצעדים הכוחניים שנוקטת הנהלת החברה כנגד עובדים המזוהים עם ההתארגנות, מתוך כוונה לרפות את ידי העובדים ולהביא לפגיעה בכוחם הארגוני".

 

במסגרת עילות הסכסוך, נציגות העובדים מלינה על מדיניות של פיטורים שלטענתה הם "שרירותיים" ועל הרעה בתנאי העבודה והשכר בחברה, באמצעות צעדים שונים, בהם: העלאת תעריף ארוחות הצהריים, מחיקת יתרות ימי מחלה צבורות ועוד.

 

לטענת הוועד "הסכסוך מתייחס גם לניסיונה של שלמה ביטוח לאיים על מעמדם ותנאי עבודתם של חברי ועד העובדים, תוך סירוב עקבי לאפשר לחברי הוועד אמצעי תקשורת עם עובדי החברה".

 

הפגנת עובדי שלמה ביטוח (ארכיון) הפגנת עובדי שלמה ביטוח (ארכיון) באדיבות: דוברות ההסתדרות

 

עילה נוספת לסכסוך היא לטענת הוועד, "הסחבת שנוקטת הנהלת החברה במשא ומתן שמתנהל בחודשים האחרונים לחתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה. זאת ועוד, החברה ממשיכה בסירובה לנהוג בשקיפות ביחס לכל הנתונים הרלוונטיים, הדרושים לנציגות העובדים לשם ניהול הוגן וראוי של המשא ומתן".

 

באוגוסט 2016, בית הדין לעבודה קיבל את טענות ההסתדרות ומתח ביקורת על התנהלות שלמה ביטוח ועל מאמציה לסכל את ההתארגנות הראשונית בחברה. יצוין כי מלבד הביקורת, בית הדין חייב את החברה לשלם פיצוי בגובה חצי מיליון שקל בגין ניסיונותיה לפגוע בהתארגנות. בפסק הדין נכתב כי: "עדות המנכ"ל מבטאת באופן חד משמעי את יחסה של החברה להתארגנות, את רצונה בסיכול ההתארגנות בכל דרך שהיא ואת כוונתה לבוא בחשבון עם העובדים המתארגנים".

 

מחברת שלמה ביטוח נמסר, כי "אנו מצרים על החלטת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה ועל כוונתה לשבש את העבודה הסדירה בחברה בשלב כה מוקדם של המשא ומתן המתנהל בין הצדדים וללא כל סיבה ממשית. העילות בבסיס ההכרזה על הסכסוך הינן משוללות כל יסוד ומטרתן להפעיל לחץ על ההנהלה. הנהלת החברה נוהגת בעובדיה ובנציגותם בכבוד ובאופן ראוי ומנהלת עימם משא ומתן ענייני ובתום לב, והיא תמשיך לפעול בדרך זו ולקיים משא ומתן ענייני במטרה להגיע להסכם עבודה בהקדם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x