$
משפט

מנכ"ל כיטוב נחקר ברשות ני"ע; החשד: החברה פרסמה דיווחים מטעים על ניסוי בתרופה

יצחק ישראל שוחרר לביתו בתנאים מגבילים; חשד נוסף שנבדק: הכללת פרטים מטעים בתשקיף לקראת הנפקה בנאסד"ק; סנגוריו: "נראה כי אין בבקשה כלום, כי לא היה כלום"

תומר גנון 22:3906.02.17

מנכ"ל חברת הביומד כיטוב פארמה, יצחק ישראל, נעצר ונחקר היום (ב') באזהרה ברשות ני"ע בחשד לביצוע עבירות מרמה ודיווח. שופטת בית משפט השלום בת"א, שלומית בן יצחק, שחררה אותו הערב בתנאים מגבילים, בהם צו עיכוב יציאה מהארץ והפקדת ערבות של 400 אלף שקלים.

 

על פי הבקשה לשחרור בתנאים מגבילים שהוגשה לבית המשפט, כיטוב פארמה נסחרת בבורסה של ת"א והחל מנובמבר 2015 היא נסחרת גם בנאסד"ק. החברה עוסקת במחקר ופיתוח של תרופות באמצעות חברה בת בשם כיטוב פרמסוטיקלס. תרופת הדגל של החברה (KIT-302) מיועדת לטיפול בכאב והפחתת לחץ דם בדלקות פרקים.

 

יצחק ישראל יצחק ישראל צילום: דרור רייך

 

על פי החשד של הרשות, בחודשים דצמבר 2015 עד מרץ 2016 כללה כיטוב פרטים מטעים בדיווחים מיידיים ותקופתיים, הנוגעים למסקנות ועדה חיצונית שמונתה לבחון את תוצאות הניסוי שערכה בתרופה. עוד עלה חשד, כי ישראל פעל במהלך ביולי 2016 לביצוע הנפקת ני"ע של החברה בנאסד"ק תוך הכללת פרטים מטעים בתשקיף.

 

יצחק ישראל יצחק ישראל צילום: דרור רייך

על פי ממצאי החקירה, ב-24.9.15 דיווח כיטוב כי לקראת השלמת גיוס הנבדקים לניסוי קליני שלב 3 בתרופה של החברה, המהווה כאמור את מוצר הדגל שלה, מינה הדירקטוריון ועדה חיצונית בלתי תלויה לבחינת תוצאות הניסוי וניתוחן. על פי הדיווח, כללה הועדה בין היתר מומחה מתחום הרפואה וממוחה מתחום הסטטיסטיקה.

על פי החשד, במהלך התקופה הרלוונטית פרסמה החברה דו"ח כספי לשנת 2015, כמו גם מספר דיווחים מידיים, לרבות פעילותה של החברה להנפקה בנאסד"ק במהלך יולי 2016, בהם כללה פרטים מטעים בעניין מסקנות הועדה החיצונית הבלתי תלויה שמונתה לבחון את תוצאות הניסוי – כל זאת בידיעתו של ישראל.

 

כאמור, ישראל נעצר ונחקר היום באזהרה בשעות הצהרים במשרדי הרשות בת"א בחשד לביצוע עבירות של הכללת פרטים מטעים בתשקיף ובדו"חות, תרמית בני"ע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ומרמה והפרת אמונים בתאגיד.

 

במהלך הדיון לשחרורו בתנאים מגבילים, הכחישו סנגוריו של ישראל, עוה"ד זוהר לנדה ומורן ביקל, את החשדות נגדו, וטענו כי "נראה כי אין בבקשה כלום, כי לא היה כלום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x