$
משפט

הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד ראש עיריית אשקלון בגין שוחד ומרמה

פרקליט המדינה שי ניצן דחה את טענותיו של איתמר שמעוני במסגרת השימוע. עבירות המין בהן הוא חשוד עדיין נחקרות. לפי החשד, שמעוני ביצע עבירות מין במספר נשים שעבדו תחתיו וחתם עימן על "הסכם שתיקה" שמומן בעיקר מכספי שוחד שנתנו לו קבלנים ויזמים בעיר

נעמי צורף 18:0606.02.17
פרקליט המדינה שי ניצן הודיע לראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, כי הוא דוחה את טענותיו מהשימוע. הפרקליטות צפויה להגיש מחר כתב אישום נגדו בעברות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות. החשדות לגבי עבירות המין שביצע לכאורה עדיין נחקרות.

 

שמעוני נעצר בתחילת 2016 יחד עם מעורבים נוספים, בהם אחיו עופר שמעוני, במסגרת חקירה של להב 433 במשטרה בשיתוף פקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון.

לפי החשד במשטרה, שמעוני ביצע בשנים האחרונות עבירות מין במספר נשים שעבדו תחת מרותו וכדי שלא יתלוננו נגדו חתם עימן על "הסכם שתיקה" שמומן בעיקר מכספי שוחד שנתנו קבלנים ויזמים בעלי אינטרסים בעיר אשקלון. לפי כתב החשדות בעניינו של ראש העיר, הוא קיבל מכתבי דרישה משתי נשים שעבדו בכפיפות לו בעת שכיהן כמנכ"ל חברת אתרים, בהם נטען לפגיעה מינית מצידו.

 

איתמר שמעוני איתמר שמעוני צילום: מוטי קמחי

 

שמעוני, כך נטען, נדרש לשלם לשתיהן פיצוי של למעלה ממיליון שקל במהלך כשנה וכדי לממן את הסכום הוא פנה למקורביו כדי שיסייעו בגיוס הכספים. בפרקליטות טוענים כי בידיעתו של שמעוני, גייסו מקורביו כספים מיזמים וקבלנים שונים הפעילים בעיר אשקלון ולעיתים אף השתמשו בהסכמי הלוואה פיקטיביים לצורך הסוואת פעולות אלה.

 

מכתב החשדות עולה כי בין השאר, הועברו לשמעוני כספי שוחד בסכום של 366 אלף שקל דרך עסק לתיווך נכסים שהוקם על ידי אחיו, כשבפועל העסק לא עסק בתיווך אלא שימש רק לצורך העברת הכספים. בנוסף, נטען עוד, הועברו לשמעוני כספי שוחד מאנשי עסקים אחרים הפועלים בעיר אשקלון או בעלי אינטרסים כלכליים בעיר, בשווי של כ-170 אלף שקל נוספים.

 

חשד נוסף שעולה בכתב החשדות מתייחס להתנהלות שמעוני ומקורביו מול אמצעי התקשורת המקומיים בעיר. לפי הפרקליטות, מקורבו של שמעוני פעל להשיג בעלות על אמצעי התקשורת כדי שיסקרו את פעילותו של ראש העיר באופן אוהד. לצורך כך העביר המקורב כספים בעלי אינטרסים ובתמורה פעל לקידומם בעיר. בנוסף לכספים אלו, לפי החשד, קיבל שמעוני לידיו סכום נוסף של כ-500 אלף שקל ממקורות לא ידועים, אשר נאספו ע"י אחד החשודים.

 

המעורבים ושמעוני בראשם זומנו באוגוסט האחרון לשימוע בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי-שווקי, ולאחריו התקבלה ההחלטה להעמידו לדין על ידי פרקליטת המדינה. התיק מנוהל בידי עורכי הדין ירון גולומב, קרן צבירן, הילה גבאי, אורי פרייסמן מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x