משפט

בני שטיינמץ יפקיד 55 מיליון שקל לקרן החילוט של משרד המשפטים

כך סוכם בהסדר בין המשטרה לאיש העסקים, שאושר בביהמ"ש. שטיינמץ חשוד במתן שוחד לנשיא גינאה לשעבר, והכספים יישארו תפוסים עד להחלטה בעניינו. כמו כן, הוחלט כי ייתפסו שני הבתים בארסוף לצורך חילוט עתידי, מטוס המנהלים ישוחרר

נעמי צורף 14:4305.02.17
המיליארדר ואיש העסקים בני שטיינמץ, החשוד במתן שוחד לנשיא גינאה לשעבר, יפקיד 55 מיליון שקל במזומן לקרן החילוט של משרד המשפטים. כך, על פי הסדר הפשרה בין המשטרה לבא כוחו של שטיינמץ אשר אושר היום (א') על ידי שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עמית מיכלס.

 

הכספים יופקדו בשקלים ובמט"ח ויישארו תפוסים עד שיוחלט על סגירת התיק בעניינו או עד להגשת כתב אישום בעקבות החקירה.
ההסדר נקבע בעקבות בקשת המשטרה בחודש שעבר לאכוף את ההסדר הראשוני שנחתם בין הצדדים ולחייב את שטיינמץ להפקיד 120 מיליון שקל באופן מיידי לקרן החילוט.  

 

אז נטען כי סירובו של שטיינמץ לעמוד בהסכם שנחתם בין הצדדים לפיו ישלם 120 מיליון שקל במטרה למנוע חיפוש ותפיסת נכסים בביתו, מעוררת תשתית לחשד לקבלת דבר במרמה.
בני שטיינמץ בני שטיינמץ צילום: שירלי גבאי אילוז

 

עוד באותו הערב הוצא צו חיפוש לביתו של שטיינמץ לצרכי חקירה ואכיפה כלכלית. הצו אפשר למשטרה לתפוס נכסים יקרי ערך כמו תכולת כספות, מזומן ותכשיטים. אולם, לטענת המשטרה שטיינמץ ביקש לעצור את החיפוש עוד בכניסה לביתו. בהמשך, נחתם הסדר בין שטיינמץ למשטרה, שקיבל תוקף של החלטה על ידי בית משפט, לפיו החיפוש בביתו ימנע, ואילו הוא יעביר 120 מיליון שקל במזומן ובמט"ח לקרן החילוט.

 

אלא ששטיינמץ לא העביר את הכספים כפי שסוכם. באמצעות עורך הדין יובל ששון, הוא טען כי אין באפשרותו להעביר סכום כזה במזומן.

 

בתגובה לטענתו של שטיינמץ כי אין באפשרותו להעביר את הכספים, המשטרה טענה ששטיינמץ, שהרוויח 5 מיליארד דולר כתוצאה מכספי השוחד ששילם לכאורה, ידע מראש שאינו יכול להעביר את הכספים ולפיכך, לא התכוון מלכתחילה לממש את ההסדר עליו חתם מולה, שאושר בבית המשפט. "מהתנהלות זו עולה החשש כי שטיינמץ הגיע להסדר אך ורק לשם הפסקת חיפוש בביתו, שנערך בהתאם לצו שיפוטי, כדי להכשיל אפשרות ביצוע תפיסת נכסים יקרי ערך בביתו".

 

בסוף חודש דצמבר שעבר נעצר שטיינמץ ונחקר בעבירות של מתן שוחד לעובד ציבור זר והלבנת הון. בהמשך, שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, במסגרתם נדרש לעמיד ערבויות בסכום חסר תקדים של 100 מיליון שקל, מתוכם 50 מיליון שקל במזומן ו-50 מיליון שקל בנכסים. לטענת המשטרה מדובר בעבירה פלילית בהיקף של למעלה מ-30 מיליון דולר.

 

כמו כן, הוחלט כי ייתפסו שני הבתים בארסוף לצורך חילוט עתידי. הווילה ברחוב מול הים, ש-50 מיליון שקל משוויה הועמדו כערובה להבטחת תנאי השחרור של שטיינמץ, ובמידה שיפר את תנאי שחרורו, ימומש הסכום מתוכו. יתרת הסכום, תעמוד להבטחת אפשרות חילוט עתידית.

 

הווילה ברחוב אלמוג ביישוב תיתפס גם היא לצורך חילוט עתידי, בכפוף לכך שבשבוע הקרוב יגישו אשתו, ילדיו, חמו וכל החברות שהנכס רשום על שמן בשרשור או בנאמנות הצהרה כי לא יעלו כל טענה לזכות בנכס. המשמעות היא ששטיינמץ ומשפחתו לא יוכלו לעשות שינויים או למכור את הנכס. 

 

יחד עם זאת, נכתב בהסכם כי מטוס המנהלים שנתפס, ישוחרר בכפוף לגיבוש הסכמות עתידיות בין הצדדים ויחד עם חברת מרקו פולו הבריטית הטוענת לזכות בו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x