$
משפט

הפרקליטות: נשקול הגשת כתב אישום נגד בעלי השליטה לשעבר בקרן ההשקעות קרן אור

הפרקליטות הודיעה לחיליק טפירו ועו"ד אמיר בירמן, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתב אישום בכפוף לשימוע, על עבירות גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וגיוס משקיעים ללא תשקיף

תומר גנון 12:3301.02.17
פרשת קרן אור: הפרקליטות הודיעה הבוקר (ד') לבעלי השליטה לשעבר בקרן ההשקעות שקרסה, חיליק טפירו ועו"ד אמיר בירמן, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתב אישום בכפוף לשימוע, על עבירות גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וגיוס משקיעים ללא תשקיף. במרכז חקירת רשות ני"ע בפרשה עמד החשד כי קרן אור הייתה תרגיל פירמידה.

 

לפי כתב החשדות, בשנים 2014-2012 גייסה קרן אור (ט.ב. מתקדמים) עשרות מיליוני שקלים ממאות משקיעים, ללא פרסום תשקיף כדין, תוך הבטחת תשואה גבוהה וידועה מראש ואגב הצגת מצגי שווא בדבר טיב ההשקעה. טפירו ובירמן התחייבו כי הכספים יושקעו בפרויקטים של תמ"א 38 ובאשראי חוץ בנקאי, אולם בפועל הכספים שימשו להחזר סכומי הכסף שהיו חייבים למשקיעים, למימון הוצאות התפעול של המיזם, לצרכיהם האישיים של טפירו ובירמן וכן לשימושים נוספים שלא תאמו את המצג שניתן למשקיעים.

 

חיליק טפירו חיליק טפירו

 

לקראת שנת 2014 טפירו ובירמן פירקו את השותפות ביניהם, וטפירו, אשר נשאר הבעלים והמנהל היחיד של החברה, המשיך בביצוע העבירות. פעילות גיוס הכספים נפסקה באפריל 2014, בעקבות דרישת רשות ני"ע מטפירו להפסיק את פעולות גיוס הכספים. הקרן שקרסה הותירה אחריה חובות של כ-61 מיליון שקלים ל-380 משקיעים.

 

מעו"ד איתן מעוז המייצג את טפירו ומעו"ד ירון ליפשס המייצג את בירמן לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x