$
משפט

הפרקליטות: "חשד ממשי שאורן קובי ביצע עבירות מרמה וגניבה"

כך עולה ממכתב ששלחה הפרקליטה שמלווה את התיק למפלג הונאה של מחוז ת"א במשטרה, שחקר את הפרשה ביחד עם רשות המסים. הפרקליטות: "העבירות בהיקף של עשרות מילוני שקלים, אנחנו על סף החלטה לעניין כתב האישום"

נעמי צורף ותומר גנון 17:2031.01.17

פרשת המרמה בחברת אדמה של אורן קובי: הפרקליטות סבורה כי הראיות שאספו המשטרה ורשות המסים במסגרת החקירה, "מעלות חשד ממשי לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, גניבה בידי מורשה ועבירות מס והלבנת הון על ידי בעל השליטה". כך עולה ממכתב ששלחה לפני כשבועיים עו"ד טליה קלמרו מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) למפלג הונאה במחוז ת"א של המשטרה.

 

על פי הפרקליטה שמלווה את החקירה, העבירות המיוחסות לקובי בוצעו במשך זמן רב ובהיקף כספי של לכל הפחות עשרות מיליוני שקלים. בביצוע העבירות, כך נטען במכתב, הסתייע קובי בחשודים נוספים.

 

"אנו נמצאים כעת על סף קבלת החלטות סופיות לעניין כתב האישום, ומעריכים כי כתיבת כתב האישום תסתיים בתוך פרק זמן קצר שלא יעלה על חודשים בודדים", הודיעה עו"ד קלמרו למשטרה. "אנו שוקדים על בדיקת חומרי החקירה בתיק שבנדון, וכבר בדקנו נתח גדול של החומרים. מדובר בהיקף חומרים גדול מאוד, הכולל עשרות הודעות, מסמכים, חומרי הנהלת חשבונות, חומרי מס הכנסה ועוד".

 

אורן קובי. חשוד כי קובי קיבל במרמה מלקוחותיו מעל ל-40 מיליון שקל אורן קובי. חשוד כי קובי קיבל במרמה מלקוחותיו מעל ל-40 מיליון שקל צילום: עמית שעל

 

קובי, המיוצג על-ידי עורכי הדין טל שפירא ואריאל כפרי, נעצר בחודש יולי האחרון במסגרת חקירה משותפת של פקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה והצפון והמשטרה. החקירה החלה בעקבות תלונות של לקוחות קבוצת אדמה, ובמקביל להלכי פירוק שנפתחו נגד החברות בבית המשפט המחוזי בת"א, וכן להליך פשיטת רגל נגד קובי .

 

במשטרה וברשות המסים חושדים כי קובי קיבל במרמה מלקוחותיו מעל ל-40 מיליון שקל, והשתמש בכ-23 מיליון שקל מתוכם לצרכיו הפרטיים. במקביל להליכים הפליליים, מתנהלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב הליכי פירוק לקבוצת החברות בשליטתו של קובי וכן בבקשה להכריז עליו פושט רגל.

 

בעבר נחשף ב"כלכליסט" כי במסגרת החקירה בעניינו של קובי, המשטרה גבתה עדויות גם מעורכי דין ורואי חשבון שליוו את החברה, בהם רו"ח קובי שטיינמץ, שותף במשרד רו"ח שטיימנץ-עמינח שהיה חתום על דו"חות אדמה וכן עו"ד אהרון ברדה ממשרד עורכי הדין עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x