$
בארץ

מנכ"ל משרד הפנים פיטר את אנדריי אוזן ראש מועצת נאות חובב חודש לפני סיום כהונתו

הנימוק הרשמי: "קציבת כהונתו סבירה וראויה". גורמים מסביבתו של אוזן, שמונה על ידי שר הפנים הקודם אלי ישי, אומרים כי שר הפנים הנוכחי אריה דרעי מעוניין להביא איש מטעמו

אסנת ניר 17:2231.01.17

מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן הדיח מתפקידו את אנדריי אוזן, ראש המועצה המקומית תעשייתית נאות חובב, חודש לפני סיום כהונתו (28 בפברואר). ממשרד הפנים נמסר כי כהונתו הופסקה לאחר שהתקיים שימוע בו הוחלט כי "קציבת כהונתו סבירה וראויה".

 

גורמים מסביבתו של אוזן, שמונה על ידי השר הקודם אלי ישי, אומרים כי שר הפנים אריה דרעי מעוניין להביא איש מטעמו.

 

אוזן, לשעבר סגן ראש עיריית באר שבע ופעיל ליכוד, הוא כאמור מינוי של השר ישי ב-2010. בעקבות ההודעות על הכוונה להביא לסיום כהונתו של אנדריי, פנו ראשי רשויות בדרום, ביניהם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', בבקשה לשקול שוב את ההחלטה: "בכהונתו כראש מועצה חולל אוזן שינוי מהותי, כאשר הפך את המועצה לפארק אקו-תעשייתי". 

ראשון משמאל אנדריי אוזן ראשון משמאל אנדריי אוזן צילום: חיים אוחיון

 

מאנדריי אוזן נמסר בתגובה: "ההודעה על ההדחה השרירותית שלי מתפקיד ראש המועצה הדהימה אותי. אין לי ספק כי הדחה זו מונעת משיקולים זרים שבינם לבין טובת הנגב אין כל קשר. אני רואה את עבודתי כשליחות למען אזור הנגב ואני פועל מתוך שליחות זו. ענייני האישי אינו חשוב אלא טובת האזור. עם פרסום כוונת שר הפנים לסיים את כהונתי לטובת מינוי אדם מטעמו, הצעתי מיוזמתי לגבש תהליך מסודר שיאפשר להשלים את הפרויקטים הייחודיים והתהליכים הסביבתיים המורכבים שנמצאים בנקודת זמן מכרעת, לצד קביעת מועד מוסכם לסיום הכהונה ותקופת חפיפה כנדרש לאור המאפיינים הייחודיים והרגישים של פארק התעשייה. לצערי שר הפנים בחר להביא לסיום כהונתי לאלתר תוך התעלמות מהטיעונים שהוצגו ומהפניות שנעשו, וביניהן של ראשי הרשויות באזור בראשותו של רוביק דנילוביץ', ראשי החברות בפארק התעשייה, הארגונים הירוקים, ועדי העובדים וראשי השבטים הבדואים הסמוכים".

 

"בימים אלו אני מתייעץ עם העו"ד שלי גלעד שר, "ככל הנראה לא יהיה מנוס מלעתור לבית המשפט הגבוה לצדק בנושא זה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x