שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מנהל הפיץ חשבוניות פיקטיביות ב-738 מיליון שקל ונשלח ל-8 שנות מאסר

בית משפט השלום באשקלון הרשיע את ביטן ב-207 עבירות מס חמורות. בנוסף למאסר נגזר על ביטן קנס של 5 מיליון שקל. השופט מאושר: "הנאשם לא בחל באף אמצעי ולא חדל ממעשיו אלא עד סמוך למעצרו"

נעמי צורף 16:2731.01.17
בית משפט השלום באשקלון גזר היום (ג') עונש מאסר של 8 שנים ו-3 חודשים על יעקב ביטון, שהורשע בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-738 מיליון שקל. בנוסף לעונש המאסר הוטל על ביטון קנס כספי של 5 מיליון שקל. ביטן, תושב דימונה, מנהל שתי חברות פרטיות בתחום הובלת דלק.

 

על פי גזר הדין, החשבוניות הופצו באמצעות חברת שוי – חברה לאנרגיה ודלק וחברת "עין כל האושר". מס המע"מ בגינן עומד על כ-110 מיליון שקל. על כל אחת מהחברות נגזר קנס סמלי של אלף שקל.

 

ביטון והחברות הורשעו בארבעה אישומים של עבירות מס, לפיהם פעלו במטרה להביא לכך שאדם אחר יתחמק או ישתמט מתשלום מס ופעלו במרמה עורמה, תחבולה ומזיד בכוונה לעזור לאחר להתחמק ממס הכנסה.

 

מאסר (אילוסטרציה) מאסר (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

 

על פי גזר הדין, פעל ביטן בין השנים 2011-2012 והורשע בביצוע 207 עבירות מס חמורות שנעברו בתדירות גבוהה. "ניתן לראות כי ביטן לא בחל באף אמצעי בכדי להמשיך להשתמש בחשבוניות פיקטיביות וכי לא חדל ממעשיו אלא עד סמוך למעצרו", כתב בגזר הדין השופט אבשלום מאושר. "ביטן לא פעל להסרת המחדלים ולא הראה כל מאמץ לתיקון הנזק העצום שגרע מקופת המדינה".

 

"ביטן פעל בתעוזה ובעזות מצח חרף תיק פלילי שהיה תלוי ועומד נגדו", כתב השופט מאושר. הוא המשיך וביצע עברות מס כשהליך משפטי מתנהל נגדו באותו זמן ומבלי כל רתיעה וחשש". עוד מציין השופט מאושר כי לביטן שתי הרשעות קודמות בתחום המס "ואף על פי כן הוא לא השכיל להימנע מביצוע עבירות נוספות".

 

על פי האישומים הראשון והשני בו הורשע, ביטן ביצע עבירות מס במסגרתן ניהל וזייף פנקסי חשבונות והשתמש במרמה ותחבולה במטרה להתחמק מתשלום מס. על פי האישום הראשון, ביטן ביצע 128 עבירות במסגרתן כלל את חשבוניות המס הפיקטיביות על שם החברות אינטרמייל, מסיקה ו"העבודה הטובה" בהיקף של כ-570 מיליון שקל בספרי הנהלת החשבונות שלהם, כאשר המע"מ הגלום בעבירות אלו עומד על סך של כ-80 מיליון שקל. על פי האישום השני, הוא ביצע 18 עבירות, במסגרתן כלל את חשבוניות המס הפיקטיביות על שם החברות אינטרמייל ובולבוסי הנגב בהיקף של 19 מיליון שקל בספרי הנהלת החשבונות שלהם. המע"מ הגלום בעבירות אלה עומד על סך של כ-2 מיליון שקל.

 

על פי האישומים השלישי והרביעי בהם הורשע ביטן, הוא ביצע עברות נוספות, לפיהן פעל במרמה להביא לכך שאדם אחר יתחמק מתשלום מס ופעל בעורמה כדי לסייע לאחר להתחמק מתשלום מס הכנסה. על פי האישום השלישי, מדובר ב-46 עבירות, במסגרתן הוא כלל את חשבוניות המס הפיקטיביות על שם תזקיקים בסך של כ-122 מיליון שקל בספרי הנהלת החשבונות שלהם. המע"מ הגלום בעבירות אלו עומד על סך של 17 מיליון שקל. על פי האישום הרביעי, מדובר ב-15 עבירות במסגרתן הוא כלל את חשבויות המס הפיקטיביות על שם מ.צ.ע.כ בהיקף של כ-67 מיליון שקל בספרי הנהלת החשבונות שלהם. המע"מ הגלום בעברות אלו עומד על כ-9.5 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x