$
משפט

פרסום ראשון

הסדרי טיעון ראשונים בפרשת תרמית ניירות הערך של RGR: עונשים קלים לסוחרים הקטנים

סוחרי הנוסטרו גד אוסופסקי וגבי קלימי, יודו בביצוע עשרות עסקאות מתאומות במטרה להשפיע על שערי ני"ע. על פי ההסדר, על השניים יוטלו קנסות בלבד, ואוסופסקי צפוי לרצות גם 6 חודשי עבודות שירות. הפרקליטות תמשיך לנהל את המשפט נגד בעלי השותפות גיא בן דוד, המואשם שגרף לכיסו את עיקר רווחי התרמית בהיקף של 4.2 מיליון שקל

תומר גנון 14:3026.01.17

פרשת המרמה בשותפות RGR: שניים מתוך ארבעת סוחרי הנוסטרו המואשמים בתרמית בניירות ערך - גד אוסופסקי וגבי קלימי - הגיעו להסדר טיעון עם הפרקליטות. על פי ההסדר, שיוגש בקרוב לעיוניו של השופט חאלד כבוב בבית המשפט המחוזי בת"א, השניים יודו ויורשעו בביצוע עשרות עסקאות מתואמות במטרה להשפיע על שערי ני"ע.

 

הפרקליטות תבקש להטיל עונש של חצי שנת מאסר על אוסופסקי, המיוצג על ידי עו"ד עודד גזית, ככל הנראה לריצוי בעבודות שירות, וקנס של 200 אלף שקל. על קלימי, המיוצג על עוה"ד אסף ברם ואורי בר משה, הפרקליטות תבקש להטיל קנס כספי בלבד של 60 אלף שקל. על פי מקורב לפרשה מדובר על פניו בהסדרים מקלים, משום שהמעורבות שמייחסת להם הפרקליטות בפעילות התרמתית היא קטנה.

גד אוסופסקי, ערן גרינפלד וגיא בן דוד גד אוסופסקי, ערן גרינפלד וגיא בן דוד צילומים: אוראל כהן

 

הפרקליטות תמשיך בשלב זה לנהל את המשפט נגד הנאשם המרכזי, בעלי RGR גיא בן דוד, המואשם שגרף לכיסו את עיקר רווחי התרמית בהיקף של 4.2 מיליון שקל, ונגד סוחר נוסף בשותפות – ערן גרינפלד.

 

עד מדינה הפליל את הסוחרים

 

כתב האישום בפרשת RGR הוגש בספטמבר האחרון, והוא מייחס לסוחרים ביצוע עבירות של תרמית בני"ע שהובילו לגריפת רווחים של 4.2 מיליון שקל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", במסגרת הפרשה גייסה רשות ניירות ערך סוחר נוסף בשותפות, בן חביב, כעד מדינה. על פי ההסדר עם חביב, שטרם הוגש לאישור בית המשפט, הוא ירצה עונש של 10 חודשי מאסר בפועל וישלם קנס של 350 אלף שקל.

 

עו"ד אסף ברם עו"ד אסף ברם

על פי כתב האישום בפרשה, שהוגש באמצעות עוה"ד עופרה רובינפלד-הוך ויוני לבני ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיוסי וכלכלה), הכוח המניע מאחורי התרמית היה בן דוד, שעיקר הרווחים הגיעו לכיסו. בקווים כללים, כך עולה מכתב האישום, השיטה שפיתחו ב-RGR הייתה "לרכוב" על העדכונים החצי שנתיים של מדד ת"א 100 והעדכון השנתי של מדד תל-אביב בבורסה.

 

הסוחרים, כך נטען, פעלו להוריד את שערי המניות שהם צפו שיצאו מהמדדים, ועליהם עשו שורט, או להעלות את שערי המניות שהם צפו שיכנסו למדדים, ועליהם עשו לונג. כלומר, הם פעלו להביא את שערי המניות לרמה שבה הם ירוויחו מהפוזיציה שבנו, וזאת באמצעות עסקאות מתואמות בינם לבין עצמם.

 

על פי כתב האישום, מדובר בפעילות תרמיתית במספר מניות ובהן מבטח שמיר אחזקות, אבוג'ן וקמהדע שעליה הסוחרים עשו לונג, ונכסים ובניין, הכשרת היישוב, סקיילקס קורפורשיין ומבני תעשייה שעליהן עשו שורט. התוכנית כללה הזרמת מאות הוראות וביצוע מאות עסקאות תרמיתיות, לרבות עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבונות RGR לבין עצמם, בהיקפים גדולים ובאופן כמעט יומיומי. פעילות זו בוצעה בעיקר לקראת סוף יום המסחר בהיקפים המצטברים למאות מיליוני שקלים, כדי להשפיע על שערי המניות.

 

סנגורו של אוסופסקי: "החומרה במעשיו פחותה"

 

מעו"ד עודד גזית המייצג את אוסופסקי נמסר: "הודענו לבית המשפט על ההסדר, ופרטיו יוצגו במהלך הדיון. באופן עקרוני אנחנו שמחים שהפרקליטות קיבלה רבות מטענותינו לעניין החומרה הפחותה שבמעשיו של אוסופסקי, וכי ההסדר משקף

את המעורבות המצומצמת שלו".

 

מעוה"ד ברם ובר משה המייצגים את קלימי לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x