שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

דיווח: שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון העיד בפרשת הצוללות

במרכז פרשת 3000, עומד פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד דוד שמרון, שייצג במקביל גם את מיקי גנור, נציג מספנת טיסנקרופ הגרמנית, המייצרת את צוללות הדולפין שצה"ל רוכש מגרמניה

שירות כלכליסט 20:3524.01.17
משה בוגי יעלון העיד במסגרת הבדיקה המשטרתית של פרשת הצוללות וכלי השיט, כך פורסם הערב (ג') בחדשות 2. עוד נמסר כי בפרשה, המכונה תיק 3000, ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו חשוד.

 

במרכז הפרשה שחשף רביב דרוקר בערוץ 10, עומד פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד דוד שמרון שייצג במקביל גם את מיקי גנור, נציג מספנת טיסנקרופ הגרמנית, המייצרת את צוללות הדולפין שצה"ל רוכש מגרמניה.

 

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון צילום: חן גלילי

 

על פי העדויות שפורסמו, שמרון ניסה לקדם הקמת מספנה פרטית לתחזוקת הצוללות בישראל, שתתופעל על ידי טיסנקרופ ותחליף את מספנות הצבא. עוד פורסם כי רכש הצוללות הנוספות (מספר 7 עד 9 ברכש מגרמניה) היה בניגוד לעמדת משרד הביטחון וצה"ל ולמעשה הוכרע על ידי נתניהו בתמיכת המטה לביטחון לאומי ובניגוד לדעתו של יעלון שאף התעמת בנושא עם נתניהו.

 

בנוסף, פורסם כי שמרון בירר עם היועץ המשפטי של משרד הביטחון, אחז בן ארי, האם צה"ל עצר את המכרז לרכישת ספינות שטח להגנה על שדות הגז, "כפי שביקש ראש הממשלה". בסופו של דבר המכרז בוטל, והפרויקט ניתן ללא מכרז לטיסנקרופ.

 

על פי הדיווח בערוץ 2, בעדותו ביחידה הכלכלית של המשטרה התמקד יעלון בהטיית המכרז לרכישת ספינות מגן כך שיתאים לטיסנקרופ, במגעים שהובילו לרכישת שלוש הצוללות הנוספות בניגוד לעמדתו ובכוונה של נתניהו לרכוש מטיסנקרופ גם שתי ספינות מלחמה נגד צוללות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x