שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אקדמיה

חדש: מסלול קבלה עוקף פסיכומטרי לחלק מהפקולטות באוניברסיטת ת"א

מועמדים יוכלו ללמוד בשלושה קורסים מקוונים במדעי הרוח, חברה, משפטים, מדעי החיים, הנדסה ומדעים מדויקים, שייחשבו להם בהמשך במסגרת התואר. אם יקבלו ציון של מעל ל-85 בבחינת הגמר יתקבלו בכפוף לממוצע ציוני בגרות

ספי קרופסקי 15:2424.01.17
אוניברסיטת תל אביב חונכת מסלול קבלה חדש עוקף פסיכומטרי לחלק מהפקולטות שיפעל במקביל למסלול הקבלה הרגיל. מדובר בהליך ראשון מסוגו בישראל שבמסגרתו יוכלו המועמדים לאוניברסיטה ללמוד בשלושה קורסים מקוונים שייחשבו להם בהמשך במסגרת התואר.

 

אם יקבלו המועמדים ציון של מעל ל-85 בבחינת הגמר של כל שלושת הקורסים, הם יוכלו להתקבל על סמך הצלחתם וכן בכפוף לממוצע ציוני בגרות משתנה בין מסלול למסלול וזאת מבלי להידרש לבחינה פסיכומטרית. כל פקולטה תבחר לעצמה את תמהיל הקורסים המקוונים שישמשו כמקפצה עבור המועמדים להתקבל למסלול המלא. עד כה התקבלו המועמדים על בסיס ציון התאמה שהוא שקלול של ציוני הבגרות וציון המבחן הפסיכומטרי.

 

אוניברסיטת תל אביב מציעה בשלב זה תשעה קורסים מקוונים ("מוקים") הפתוחים לקהל הרחב העוסקים בתחומי לימוד שונים ובהם מדעי הרוח, חברה, משפטים, מדעי החיים, הנדסה ומדעים מדויקים. בימים אלו מפתחת האוניברסיטה שלושה קורסים מקוונים נוספים, ובקרוב יסתיים מכרז חדש של ות"ת למימון קורסים נוספים.

 

אוניברסיטת תל אביב אוניברסיטת תל אביב צילום: עמית שעל

 

מדובר בחלק מתוכנית שאישרה המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) בתחילת החודש להרחבת היצע הקורסים המקוונים ("מוקים") על חשבון לימודים פרונטליים במוסדות האקדמיים בישראל בהשקעה של 26 מיליון שקל. התוכנית, שעל הרחבתה דווח לראשונה ב"כלכליסט", היא חלק מתוכנית "למידה דיגיטלית" שהחלה בשנה שעברה כשבתחילה אושר קול קורא ראשון ל-9 קורסים מקוונים במוסדות. בראשית החודש אושרה הרחבת את המגמה לעשרות קורסים נוספים כשלכל מוסד אקדמי יתאפשר להגיש הצעה להמיר קורס הנלמד בו באופן פרונטלי, מסורתי, למקוון.

 

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסף קלפטר, מסר כי "האוניברסיטה שוקדת על פיתוח שיטות לימוד חדשות המתאימות לעידן הדיגיטלי. מטרת המסלול החדש היא בראש ובראשונה להנגיש את הקמפוס לאוכלוסיות נוספות. הדבר הוא חלק ממגמה עולמית, לה שותפות כל אוניברסיטאות העלית בעולם המפתחות ומיישמות דרכים דיגיטליות חדשניות בשלבי המיון, הקבלה, ההוראה והלימוד בכדי להגשים חזון חברתי ואקדמי משותף להנגשת ההשכלה הגבוהה".

 

שר החינוך, נפתלי בנט, מסר כי הוא "מברך על יוזמת אוניברסיטת תל אביב, שמגשימה הלכה למעשה שני יעדים מרכזיים שהצבנו בליבת התוכנית הרב שנתית שלנו: צמצום פערים והנגשה יחד עם קידום ההוראה למאה ה-21. למידה דיגיטלית היא מטרה שהצבנו ותקצבנו, אבל היא יכולה להיות גם הזדמנות אדירה לשילוב אוכלוסיות שעד כה מצאו עצמן מחוץ לספסלי האוניברסיטה".

 

פרופ' יפה זילברשץ, יו״ר ות״ת, מסרה כי עידוד הלמידה הדיגיטלית הוא יעד מרכזי בתוכנית הרב שנתית החדשה של מערכת ההשכלה הגבוהה. "החלטת אוניברסיטת תל אביב מהווה אבן דרך חשובה בשימוש בכלי המתקדם של הלמידה הדיגיטלית להטמעת ההשכלה הגבוהה בקרב כל רבדי החברה בישראל בכל שלבי החיים".

 

כלכליסט באייפד - חוויה אינטראקטיבית שעוד לא נראתה בישראל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x