$
רכב

בלעדי לכלכליסט

משרד הביטחון ישכור רכבי שטח יוקרתיים לצה"ל

לכלכליסט נודע כי במכרז החדש להשכרת רכב של משרד הביטחון, חלק מקציני צה"ל עשויים לזכות ברכב שמחירו חצי מיליון שקל

תומר הדר 07:1624.01.17

קציני צה"ל עתידים לקבל רכבים שמחירם יחצה את רף 330 אלף השקלים, כך עולה ממכרז השכרת הרכב החדש של משרד הביטחון שייסגר בעוד כחודש. לפי עיקרי המכרז, המשרד, בראש השר אביגדור ליברמן, ישכור עבור צה"ל מאות רכבי שטח ומיניוואן שיהוו כרכבם הצמוד וכן כרכב המבצעי שלהם ושיחולקו לקצינים בעלי ארבעה ילדים או יותר, בין אפריל הקרוב ועד לפברואר 2019. אלו יושכרו לתקופה של עד שנה, שאותה המשרד יכול להאריך.

 

המכרז מחולק לארבעה סלים של כלי רכב. בסל הראשון ישכור המשרד 200 רכבים בעלי שבעה מקומות ישיבה. המחיר המרבי לרכב הוא 120 אלף שקל וכיום משווק בישראל רק דגם אחד שעונה על תנאים אלה — הלודג'י של חברת דאצ'יה. אחריו בסקאלת המחירים נמצאים 15 ג'יפי מנהלים, שבו יכולים להתמודד רכבים שמחירם עד 180 אלף שקל. המתווה השלישי נוגע גם כן לג'יפי מנהלים, 51 רכבים, שמחירם המרבי הוא 330 אלף שקל. המתאר קובע קריטריונים שמוציאים מהסל רכבי שטח חסכוניים יחסית, כמו קיה סורנטו, ומשאיר רכבים הנחשבים לבזבזניים יותר כמו ג'יפ רנגלר.

טויוטה לנד קרוזר. אחד מרכבי השטח הנפוצים בקרב קציני צה"ל טויוטה לנד קרוזר. אחד מרכבי השטח הנפוצים בקרב קציני צה"ל

 

אך זו לא תקרת המחיר המקסימלית: בסל הרביעי מופיע לפי לשון המכרז "ג'יפ מנהלים בכירים" — עשרה רכבי שטח שמחירם ההתחלתי הוא 330 אלף שקל.

 

המשמעות היא שהספק יכול להציע גם רכבים שמחירם עומד אפילו על חצי מיליון שקל. במידה שייגמר מלאי הרכבים הזולים יותר, קצינים בכירים יקבלו רכב יקר מאוד.

 

ממערכת הביטחון נמסר בתגובה: "כחלק מתהליכי התייעלות וחיסכון נרחבים בצה"ל, הוחלט לצמצם את כמות כלי הרכב הנמצאים בשימוש של קצינים בכירים בהתאם לצרכים המבצעיים. במקום שימוש בשני רכבים כפי שנהוג כיום (רכב מנהלים ורכב שטח), יושכר עבורם רכב אחד שיענה על כלל הצרכים. מהלך זה יביא להתייעלות של כ-30% במחירי העלות לרכבים וכנגזרת מצמצום כמות הרכבים יביא גם להתייעלות נוספת בהליכי האחזקה השוטפת. המכרז החדש שפרסם משהב"ט צפוי להחליף את המכרז הקודם לשכירת רכבי שטח (פג'ארו)".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x