$
משפט

מיכאל גורלובסקי הוא הח"כ לשעבר שנחקר ונעצר בפרשת נתיבי ישראל

גורלובסקי, ששימש כספק של נתיבי ישראל וחשוד במתן שוחד, נחקר בעבר במסגרת הפרשה ואף שהה במעצר. המשטרה: הפרשה שנחשפה בשבוע שעבר היא תת-פרשה נוספת, שטרם נחקרה

נעמי צורף 10:1222.01.17

הח"כ לשעבר שנחקר בשבוע שעבר במסגרת ההתפתחות החדשה בפרשת נתיבי ישראל הוא מיכאל גורלובסקי (ליכוד). הוא נחקר שעות ארוכות ולאחר מכן שוחרר למעצר בית בן 5 ימים.

 

 

גורלובסקי, ששימש כספק של נתיבי ישראל וחשוד במתן שוחד, נחקר בעבר במסגרת הפרשה ואף שהה במעצר. לטענת המשטרה, הפרשה שנחשפה ביום רביעי שעבר היא למעשה תת פרשה נוספת, שטרם נחקרה. יחד עם גורלובסקי נעצר ונחקר בפרשה גם חיים לוי, סמנכ"ל רכש התקשרויות ולוגיסטיקה בחברת נת"ע שמקימה את הרכבת הקלה בתל אביב.

 

בנוסף, שני בכירים בחברת נתיבי ישראל, ששמותים אסורים לפרסום, נחקרו ונמצאים במעצר.

 

בשבוע שעבר עיכבה המשטרה לחקירה 14 חשודים, בהם גורלובסקי ובכירים במגוון חברות פרטיות המספקות או סיפקו שירותים לנתיבי ישראל. המשטרה טענה כי מדובר בהתפתחות חקירתית, שהושגה בשלהי חקירת הפרשה והבשילה כעת לכדי ביסוס העלתה חשד כאמור לתת-פרשה נוספת של שוחד בשיטה דומה לזו שנחקרה ובעניינה גובשה תשתית ראייתית לביצוע מגוון עבירות על ידי שורת מעורבים.

מיכאל גורלובסקי בבית המשפט מיכאל גורלובסקי בבית המשפט צילום: נמרוד גליקמן

 

הפרשה עוסקת בקידום העסקתם של ספקי שירות במסגרת פרויקטים רחבי היקף ועתירי ממון בנתיבי ישראל, בתמורה לשוחד. על פי החשד, בכיר לשעבר בחברה, אשר לימים פוטר, פעל בצוותא עם מעורבים נוספים המקורבים אליו ולבכירים בחברה לקידום העסקתן של החברות הפרטיות, בניגוד לכללים ולחוקי המכרזים, זאת בתמורה לכספים שהועברו אליהם ול"גזירת קופון" מהעסקאות.

 

בחודש אוגוסט האחרון הודיעה המשטרה חשודים בפרשת השחיתות בחברת נתיבי ישראל כי החקירה בעניינם הסתיימה וכי נמצאה תשתית ראייתית להעמידם לדין. מדובר בלמעלה מ-40 חשודים, בהם גורלובסקי, המנכ"לים לשעבר אלכס ויזניצ'ר ושי ברס, מ"מ מנכ"ל נת"י מיכאל קופולובסקי.

 

פרשת השחיתות בנתיבי ישראל היא פרשה מסועפת הכוללת עשרות תתי פרשיות, אשר במסגרתה נחקרו עד היום כ-400 מעורבים. אחת מתתי הפרשות נוגעת לחברות שנשלטו על ידי ח"כ לשעבר גורלובסקי, חברות ד.נ. ויורוברידג הנדסה. לפי החשד, החברות קיבלו עבודות במרמה מנתיבי ישראל בהיקפים של כ-55 מיליון שקל, בתמורה לכספי שוחד וטובות הנאה שנתנו בעלי המניות בחברות ובראשם גורלובסקי, לבכירים ולבכירים לשעבר בחברת נתיבי ישראל ולמקורביהם.

 

בעבר פורסם ב"כלכליסט" כי המשטרה הקפיאה לח"כ לשעבר גורלובסקי, 5 חשבונות שונים בבנק לאומי עם כספים בהיקף של 1.6 מיליון שקלים, פוליסת ביטוח בהיקף 940 אלף שקלים, נכס בחיפה, קרקע חקלאית באזור פתח תקווה, רכב פולקסווגן פאסט 2010 ורכב ניסאן מיקרה 2011. כמו כן, ביום מעצרו תפסה אצלו המשטרה כעשרים אלף יורו ועוד כארבעת אלפים דולר במזומן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x