$
משפט

לשכת עורכי הדין מבקשת לשלול זמנית את הרישיון של נוחי דנקנר

דנקנר הגביל את רישיון עריכת הדין למשך כעשור אך חידש אותו מאז סוף 2014. ועדת האתיקה מבקשת להורות על השעיתו הזמנית וזאת עקב הרשעתו בפלילים ועונש המאסר שנגזר עליו

ענת רואה 21:3118.01.17

ועדת האתיקה של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין פתחה אתמול בהליך בבית הדין המשמעתי של הלשכה, להשעיה זמנית של רישיון עריכת הדין מאיש העסקים נוחי דנקנר, בעקבות הרשעתו בפלילים ועונש המאסר שנגזר עליו.

 

 

בבקשת ההשעייה הזמנית נכתב כי דנקנר הגביל את חברותו בלשכת עוה"ד למשך כעשר שנים, ממאי 2005 ועד נובמבר 2014, אז חידש את רישיונו. ביוני 2014 הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב וביולי 2016 הוא הורשע בביצוע עבירות על חוק ניירות ערך.

 

בתחילת דצמבר 2016 ניתן גזר הדין ולפיו דנקנר צפוי לרצות שנתיים מאסר בפועל. פסק הדין טרם הפך לחלוט ודנקנר צפוי להגיש בקרוב את הערעור שלו. עם זאת בבקשת ההשעיה הזמנית נכתב כי העבירות בהן הורשע הן חמורות וקיים בהן קלון. לכן מתבקשת השעיה זמנית עד למתן פסק דין חלוט בעניין.

 

בלשכה אומרים כי החלו בהליך בעניינו של דנקנר כבר לפני למעלה מחודש, בסמוך לאחר מתן גזר הדין שהטיל עליו עונש מאסר בפועל. בינתיים, כניסתו של דנקנר לכלא תעוכב עד להכרעת בית המשפט העליון בערעור שבכוונתו להגיש.

נוחי דנקנר בחודש שעבר בביהמ"ש נוחי דנקנר בחודש שעבר בביהמ"ש צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x