$
משפט

פרשת המתנות: יאיר נתניהו מסר עדות במשטרה

הפרשה עוסקת במתנות יקרות ערך וטובות הנאה שקיבלו בני הזוג נתניהו מאנשי עסקים לאורך שנים; לפי הפרסומים, המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר מימן את בנו של נתניהו בהזדמנויות שונות

נעמי צורף 23:0117.01.17
בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, מסר הערב (ג') בפרשת המתנות, המכונה תיק 1000, במשרדי להב 433.

 

לפי הפרסומים, המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר מימן את בנו של נתניהו בהזדמנויות שונות. על פי הפרסום של אביעד גליקמן בחדשות ערוץ 10 אתמול, נתניהו הבן ינסה בחקירתו להרחיק את אביו מעניין המימון, ויטען כי לא ידע מדבר.

 

פרשה 1000 עוסקת במתנות יקרות ערך וטובות הנאה שקיבלו בני הזוג נתניהו מאנשי עסקים לאורך שנים. בין היתר, מדובר בסיגרים, משקאות חריפים וארוחות. בערוץ 2 דווח בעבר כי 4–3 אילי הון היו מעורבים בהעברה השיטתית של מתנות לבני הזוג. השמות שהוזכרו הם איש העסקים ארנון מילצ'ן, מפיק הוליוודי ומבעלי ערוץ 10, שאף מסר עדות במשטרה, והמיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר. ברוך קרא דיווח בעבר בערוץ 10 כי בידי המשטרה עדויות של האנשים ששימשו כ"אנשי קשר" והיו אחראים על המנגנון להבאת המתנות לבני הזוג.

 

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה צילום: קובי גדעון לע"מ

לפי הפרסומים, השווי המצטבר של המתנות לנתניהו נאמד במאות אלפי שקלים, כ־400 אלף שקל לפי גרסה אחת וכ־600 אלף שקל לפי גרסה אחרת. אחת הראיות שבידי החוקרים, לפי ערוץ 2, היא כרטסת של מילצ'ן עם פירוט רכישת משקאות חריפים בחנות "חינאווי ג'ורג'" בהרצליה בשנים 2012–2010, בסך כ־57 אלף שקל. המשקאות, לפי החשד, הועברו לבני משפחת נתניהו. שרה נתניהו עומתה עם הנתונים, וטענה שלה ולראש הממשלה מערכת יחסים חברית וקרובה עם מילצ'ן, וגם הם מצדם העניקו לו מתנות. אשר לפאקר, לפני כחודש וחצי דיווח ערוץ 10 כי נתניהו נהג להשתמש בביתו של המיליארדר בקיסריה לפגישות, ואילו בנו יאיר התארח בבתיו של פאקר בתל אביב ובחו"ל. בנוסף, העניק פאקר כרטיסים להופעה של מי שהיתה בת זוגו, מריה קארי, למשפחת נתניהו ולראש המוסד היום, יוסי כהן. בערוץ 10 דווח כי במסגרת הפרשה נחקר גם חשד שפאקר סיפק לבני הזוג נתניהו ארוחות והטבות נוספות בשווי עשרות אלפי שקלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x