• תפריט
משפט

פרשת ההטרדה המינית בבנק הפועלים: בנק ישראל ממתין למשטרה

ל"כלכליסט" נודע כי בדיקת הפיקוח על הבנקים היא על סף סיום וכי התבקש ע"י המשטרה להקפיא את פרסום הדו"ח ולהימנע מפעולות בדיקה נוספות משלו בשלב זה

רעות שפיגלמן 15:5910.01.17

הפיקוח על הבנקים הודיע היום (ג') כי הבדיקה שהוא מבצע בדבר ההטרדה המינית לכאורה שביצע המנכ"ל לשעבר של בנק הפועלים ציון קינן, נמצאת בהליך מתקדם, אך זו מוקפאת לעת עתה, ותושלם רק לאחר שהמשטרה תסיים את בדיקתה בנושא.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בדיקת הפיקוח על הבנקים היא על סף סיום וכי הפיקוח התבקש על ידי המשטרה להקפיא את פרסום הדו"ח ולהימנע מפעולות בדיקה נוספות משלו בשלב זה - מאחר ובמשטרה סבורים שיש לזה ממשק עם הבדיקות שהיא מבצעת.

 

 

בפיקוח על הבנקים מציינים כי ההחלטה לסיים את בדיקתו שלו רק לאחר סיום ההליך המשטרתי נשעית על מנת "שלא לפגוע בהליך המתנהל על ידי משטרת ישראל".

 

צפו בראש מערכת החדשות בכלכליסט נעמה סיקולר אתמול בתוכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10:

 

ציון קינן ציון קינן צילום: אוראל כהן

 

הרקע לבדיקה הוא הטרדה מינית לכאורה על ידי קינן כלפי עובדת לשעבר בבנק לפני כעשור בקזחסטן. העובדת העלתה לראשונה בפני גורמים בבנק את המידע הזה, במהלך מו"מ שניהלה מול הבנק בשנה האחרונה ביחס לתנאי פרישתה מהבנק. במהלך המו"מ עורכי דינה של העובדת העלו את סוגיית ההטרדה, ומאותו רגע הופסק המו"מ ביחס לתנאי פרישתה והנושא הועבר לבדיקתו של הממונה על הההטרדה המינית בבנק, השופט בדימוס סטיב אדלר.

 

אדלר לא מצא בבדיקתו כי היתה הטרדה מינית אולם הוא המליץ כי הנהלת הבנק תפצה את העובדת בכמה מילוני שקלים בגין שנות עבודתה מטעם הבנק בחו"ל כאשר שהתה בקזחסטן בתנאים קשים.

 

בדו"ח של אדלר אותו פרסם הבנק נכתב: "הנני ממליץ כי הנהלת הבנק תעניק לגב' במסגרת תנאי פרישתה את התנאים כאילו חתמה על החוזה האישי שהוצע לה בעת יציאתה לשליחות בשנת 2007... המלצה זו נעשתה עקב התמונה המצערת של העסקה מאוד חריגה של עובדת בכירה 9 שנים בארץ קשה במיוחד, רחוקה, במדינה מתפתחת, שיש בה קור מקפיא בחורף, אין בה קהילה ישראלית או יהודית...".

 

המפקחת על הבנקים חדוה בר ראתה בחומרה את הנושא בכל הקשור לכך שהבנק לא עדכן את הפיקוח על הבנקים בזמן אמת על הפרשה. בהודעה שפרסם אז בנק ישראל אז בנושא נאמר כי הוא "רואה בחומרה את העובדה שבנק הפועלים לא עדכן את הפיקוח בדבר התלונה לכאורה של העובדת בגין הטרדה מינית מצד בכיר בבנק. הפיקוח יערוך בדיקה בנושא זה",

בטל שלח
    לכל התגובות
    x