$
משפט

נאמן קריגר דורש מדיירי הפרויקט בצפון ת"א להשיב לקופה 2 מיליון שקל שחולטו

בעלי הדירות חילטו את הערבות לאחר שקריגר הפסיקה את הפרויקט לפני שמונה הנאמן. כעת, הנאמן מחויב לדאוג להשלמת הפרויקט ולשם כך הוא זקוק לכסף

אביב גוטר 15:0108.01.17
הנאמן שמונה לחברת קריגר נדל"ן דורש מדיירי פרויקט בצפון תל אביב להשיב לקופה 2 מיליון שקל שחילטו הדיירים מכספי הערבות שבנק הפועלים העמיד לרשותם בפרויקט. הנאמן, עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר ושות', טוען בבקשה שהוגשה לבית המשפט כי עם תחילת העבודות בפרויקט הבנק העמיד ערבות בנקאית בסך 4 מיליון שקל לטובת בעלי הדירות להבטחת ביצוע הפרויקט, וכי ככל שהפרויקט התקדם הוקטנה העברות ל-2 מיליון שקל.  

בעלי הדירות חילטו את הערבות לאחר שקריגר הפסיקה את הפרויקט לפני שמונה הנאמן. כעת, הנאמן מחויב לדאוג להשלמת הפרויקט ולשם כך הוא זקוק לכסף.

 

נרדיה טוען כי "כספים אלו חולטו על ידי הדיירים זמן קצר לפני שהחלו ההליכים המשפטיים בשל עיכובים בביצוע העבודות בפרויקט וכי כספים אלו מיועדים למימון העבודות שנותרו לשם ביצוע והשלמת הפרויקט. העילה שעמדה לבעלי הדירות לחילוט ערבות הביצוע אינה קיימת עוד, לכן אין כל הצדקה להשאיר את הכסף שחולט בידי בעלי הדירות".

 

 

לפני כשלושה שבועות הגיש בנק הפועלים בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב למנות כונס נכסים לחברת קריגר נדל"ן בשל חוב של 10 מיליון שקל, 8.5 מיליון מתוכם בשל פרויקט תמ"א 38 ברחוב ענתות 35 בשכונת צהלה בצפון תל אביב ועוד 1.5 מיליון שקל בשל חוב לחברת טי.אל.וי. הפרויקט שבגינו הוגשה הבקשה של הבנק הוא פרויקט בבניין בן ארבע קומות ובו 16 דירות. בתמורה לשירותי הבנייה שתספק החברה, הסכימו בעלי הדירות למכור לחברה את מלוא זכויות הבנייה בגג הבניין, ואת הזכות לבנות ארבע דירות דופלקס, מתוכן מכרה החברה שתי דירות בחודש מאי האחרון, תמורת 4 מיליון שקל כל אחת. שתי הדירות הנותרות טרם נמכרו, וכעת החברה מנועה למכור אותן בעקבות העיקולים שהוטלו על זכויותיה בפרויקט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x