שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרקליטיו של נתניהו: "מתן מתנות לידידים - לא עבירה פלילית"

עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד התייחסו לחשד שעלה באחת משתי הפרשות שעליהן נחקר באזהרה ראש הממשלה - קבלת סיגרים ובקבוקי יין מאיש העסקים ארנון מילצ'ן

תומר גנון ונעמי צורף 15:4506.01.17

"כל בר-דעת מבין שאם ידיד או חבר קרוב מביא לחברו סיגרים כמתנה, לא יכול להיות בזה שום בדל של איסור או של עבירה פלילית". כך אמרו היום (ו') סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד, בהתייחסם לחשד שעלה באחת משתי הפרשות שעליהן נחקר באזהרה - קבלת סיגרים ובקבוקי יין מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, מבעלי המניות (10%) בערוץ 10.

 

וינרוט הוסיף כי "החקירות האלה אולי הצדיקו מתן תשובות על ידי ראש הממשלה, וראש הממשלה נתן את התשובות, אבל ברור כי בחשדות אין ממש".

 

מילצ'ן ונתניהו נמצאים בקשרי חברות למעלה מעשר שנים. חקירתו הראשונה של נתניהו באזהרה במעונו הרשמי ברחוב בלפור, ביום שני, עסקה במערכת היחסים החברית בינו למילצ'ן, ובמתנות שונות שנתן לו במסגרת המפגשים ביניהם. ככל הידוע, חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) של המשטרה לא מיחסים לנתניהו בשלב זה של החקירה פעולה כלשהי שעשה כנבחר ציבור עבור אינטרס עסקי של מילצ'ן.

 

עמית חדד ויעקב וינרוט עמית חדד ויעקב וינרוט צילום: עמית שעל

חקירתו השנייה באזהרה של נתניהו, אתמול בערב, עסקה בפרשה נוספת שבה הוא נחשד בקבלת טובות הנאה. בשלב זה הפרטים לגביה לא יודעים. חשוד נוסף בפרשה, שזהותו לא ידועה, נחקר בימים האחרונים בקשר לטובות ההנאה לכאורה שנתן לנתניהו.

 

"אחרי ששמעתי את תשובותיו של ראש הממשלה נשארתי רגוע", אמר היום עו"ד וינרוט לאחר החקירה השנייה של ראש הממשלה. "לא מדובר בכספים, לא מדובר בהלוואה, לא מדובר במשהו שמקים עבירה, ואני משוכנע שיתברר שאין חשש או אבק של עבירה פלילית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x