$
משפט

רשות ני"ע חקרה את השר חיים כץ גם בחשד לקבלת שוחד

עד כה נחקר כץ בחשד שבעקבות מידע פנים רכש מניות נצבא לפני שדווח על מיזוגה עם איירפורט סיטי ב-2015. הפעם נחקר בחשד שקיבל שוחד ממי שהדליף לו את המידע; כץ: "הטענה לחקירה על שוחד היא שקרית"

תומר גנון 18:0303.01.17

התפתחות בחקירת החשד לשימוש במידע פנים על ידי שר העבודה והרווחה חיים כץ. בעקבות מידע חדש שהגיע ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הוא אישר לאחרונה לרשות ני"ע לחקור את כץ גם בחשד לעבירות של קבלת שוחד ועבירות מתחום טוהר המידות.

כץ נחקר ב-19 בדצמבר החולף בפעם השנייה באזהרה ברשות ני"ע גם על חשדות אלה, במסגרת סבב השלמות חקירה שמבצעת הרשות בטרם העברת התיק לפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) שמלווה אותו.

 

יחד עם כץ נחקר בפעם השנייה גם מוטי בן ארי, היועץ הפיננסי באשכול חברות הגז והנדל"ן אקוויטל של איש העסקים קובי מימון, החשוד בהעברת מידע הפנים לכץ – מידע אודות עסקת מיזוג שנרקמה בין חברות הנדל"ן נצבא לאיירפורט סיטי. לבן ארי מיחסים כעת החוקרים גם עבירות של מתן שוחד לכץ. 

שר העבודה והרווחה חיים כץ שר העבודה והרווחה חיים כץ צילום: עמית שעל

 

כץ, כך החשד המרכזי בפרשה, רכש לחשבונותיו האישיים את מניות נצבא בחודש יוני 2015, בעקבות מידע פנים שקיבל מבן ארי. הרכישה בוצעה בטרם דווח למשקיעים בחודש יולי באותו שנה (5.7.15) על עסקת מיזוג, בדרך של הצעת רכש, שנרקמה בין נצבא ואיירפורט סיטי וכללה פרמיה של 23% על מחיר השוק של נצבא. פרסום ההודעה הוביל לעלייה של כ-17.5% בשער מניית נצבא, וסייע לכץ ולבן ארי לגרוף רווח של 290 אלף שקל.

 

השר כץ מסר בתגובה: "הטענה לחקירה על שוחד היא שקרית. צר לי כי מודלפים לכלי התקשורת חצאי אמיתות ודיסאינפורמציה שמטרתם לפגוע בשמי הטוב. אני בטוח כי העננה הזו תתפוגג ולא ידבק בי כל רבב. את מה שהיה לי לומר אמרתי בשיתוף פעולה מלא לחוקרים ועדיין לא מצאתי לנכון להשתמש בשירותיו של עו''ד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x