$
משפט

הותר לפרסום: יו"ר דש איפקס לשעבר הורשע בקבלת דבר במרמה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב הרשיעה את יהושע צולר גם במסירת דיווחים כוזבים בחודש אוקטובר. ביחד איתו הורשע גם יהודה קרן שכיהן כדירקטור בחברה

תומר גנון 14:5403.01.17

יהושע צולר, יו"ר דירקטוריון בית ההשקעות דש איפקס לשעבר, ויהודה קרן, דירקטור בחברה, הורשעו בחודש אוקטובר בשורה של עבירות של קבלת דבר במרמה ומסירת דיווחים כוזבים. כך עולה מהכרעת הדין של שופטת בית משפט השלום בת"א, דניאלה שריזלי, שהותרה היום לפרסום לאחר שצולר ביקש לחסות חלקים ממנה – בקשה שנדחתה. על פי הכרעת הדין, צולר הורשע גם בעבירות של שימוש במידע פנים ביחד עם ידידתו, אסתר טנצר.

 

על פי הכרעת הדין, צולר וקרן הורשעו בכך שבשנת 2005 קיבלו במרמה את אישור הבורסה לביצוע הקצאה פרטית של מניות דש אייפקס. על מנת לעמוד בדרישת הבורסה לפיזור מניות החברה בציבור, כתנאי לביצוע ההקצאה, הביאו השניים למכירת מניות החברה לאנשי קש מטעמם: צולר לידידתו הקרובה, אתי טנצר, וקרן לקרוב משפחתו. בהמשך לכך הם התחלקו עם מקורביהם ברווחים שנוצרו ממכירת המניות, בהיקף של מאות אלפי שקלים. בגין מעשים אלה הורשעו צולר וקרן במספר עבירות דיווח ובקבלה במרמה של היתר הבורסה לרישום מניות דש איפקס למסחר בהקצאה הפרטית.

 

יהושע צולר. יו"ר דירקטוריון דש איפקס לשעבר יהושע צולר. יו"ר דירקטוריון דש איפקס לשעבר צילום: ענר גרין

 

לפי אישום נוסף שבו הורשעו צולר וטנצר, בישיבת דירקטוריון של דש איפקס שהתקיימה בשנת 2007, הוחלט לבצע הצעת רכש מלאה למניות חברת הבת, דש ניירות ערך. בתום הישיבה מסר צולר, יו"ר הדירקטוריון, לידידתו הקרובה טנצר, את המידע על החלטת הדירקטוריון, והאיץ בה לרכוש את מניות שתי החברות, והיא עשתה כן. למחרת היום דיווחה דש איפקס בדיווח מיידי על הצעת הרכש, שהביא לעליית שער מניית חברת הבת בעשרות אחוזים. מיד לאחר הדיווח, מכרה טנצר את כל החזקתה במניות חברת הבת, ברווח של כ-93 אלף שקל. בגין מעשים אלה הורשעו צולר וטנצר בעבירה של שימוש במידע פנים.

 

התיק נוהל על-ידי עו"ד חנה קורין ועו"ד יוני לבני מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ונחקר על-ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x