$
משפט

מעצר הבית של בני שטיינמץ הסתיים היום ולא יוארך

איש העסקים, החשוד במתן שוחד לנשיא גינאה לשעבר, שוחרר בתנאים מגבילים והפקיד ערבות של 100 מיליון שקל

תומר גנון ונעמי צורף 18:0402.01.17

מעצר הבית של איש העסקים בני שטיינמץ, החשוד במתן שוחד לעובר ציבור זר ובהלבנת הון, הסתיים היום (ב') ולא הוארך. שטיינמץ שהה במעצר בית של שבועיים בווילה שלו בארסוף. במסגרת החקירה הטילה המשטרה צו עיקול על הווילה ועל וילה נוספת בישוב היוקרתי. להערכת המשטרה שוויין של שתי הווילות עומד על כ־190 מיליון שקל.  

 

בני שטיינמץ בני שטיינמץ צילום: שירלי גבאי אילוז

 

שטיינמץ שוחרר בתנאים מגבילים: נאסר עליו לצאת מישראל במשך 180 יום והוא הפקיד ערבות של 100 מיליון שקל — 50 מיליון שקל במזומן ו־50 מיליון שקל בנכסים.

לפי החשד, שהתעורר במסגרת חקירה שמתנהלת גם בארה"ב, בשוויץ ובגינאה, חברת הכרייה BSGR של שטיינמץ שילמה שוחד של עשרות מיליוני דולרים לנשיא גיניאה לשעבר נאסנה קונטה ולאשתו ממאדי טור בשנים 2006—2012 בתמורה לקבלת זיכיונות לכריית ברזל במדינה שהניבו לה רווח של מאות מיליוני דולרים.

טור, אשת הנשיא לשעבר שנפטור, חתמה על הסדר עדת מדינה עם הבולשת הפדרלית האמריקאית (FBI).

 

מלבד שטיינמץ המשטרה חקרה גם את נשיא BSGR אשר אבידן, שנמצא במעצר בית שאמור להסתיים מחר. כמו כן נחקר ישראלי שעבר בחברת תקשורת בגינאה ושעל פי החשד היה מעורב בהעברת כספי שוחד לבכירים בממשל. הישראלי, שהגיע מאפריקה ושב אליה, חתום על הסדר מול הרשויות בארה"ב ובשווץ שחוקרות גם הן את הפרשה. לפי העדות שמסר לחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה, הוא העביר בעבר מעטפות עם מזומנים לגורמים שולטים בשלטון בגינאה, כולל אשת הנשיא לשעבר.

 

ככל הידוע, אותו ישראלי לא קשר בעדותו באופן ודאי את שטיינמץ לכספים האלו. שטיינמץ, שמיוצג על ידי עו"ד יובל ששון, מכחיש את כל החשדות נגדו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x