$
משפט

המשטרה: התגבשה תשתית ראייתית להעמיד לדין את גיל שפר בחשד לעבירות מין

לפי החשד, שפר ביצע לכאורה מעשים מגונים כלפי אישה בעת שהסיע אותה ברכבו. המשטרה תעביר את החומרים לפרקליטות, שתחליט האם להגיש כתב אישום

נעמי צורף 13:4001.01.17
המשטרה: התגבשה תשתית ראייתית במסגרת חקירת המעשים המגונים שביצע לכאורה גיל שפר, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה. היום (א') הודיעה המשטרה כי סיימה את חקירתה וכלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו יועברו לעיון של פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) שתחליט האם להגיש כתב אישום.

 

גיל שפר, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה גיל שפר, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה צילום: מרים צחי

 

החקירה החלה בעקבות תלונה שהוגשה באוקטובר 2016, בה נטען כי שפר ביצע לכאורה מעשים מגונים כלפי אישה בעת שהסיע אותה ברכבו וכן כי לקח אותה בניגוד לרצונה למפגש חברתי ומנע ממנה להגיע לביתה, תוך הפעלת לחץ ובאופן שגרם לה לחוש כלואה.

 

במסגרת החקירה נחקר גיל שפר באזהרה בגין חשד לביצוע עבירות של מעשים מגונים וכליאת שווא, נגבו עדויות ובוצעו פעולות חקירה מגוונות. החשד לעבירות התקיפה לא מיוחס לו בעת שנשא בתפקיד ראש הסגל.

 

שפר נחקר בתחילת חודש פברואר במסגרת השלמות חקירה שביצעה המשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה, חקירה אשר החלה בפברואר 2015 והתמקדה במספר נושאים, אשר בעניינם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות, בהן חשד לקבלת דבר במרמה ולמרמה והפרת אמונים. במסגרת ההשלמות, נחקר שפר בחשד לתקיפה מינית.

על פי המשטרה, ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות של מעשים מגונים על ידי גיל שפר. לא התבססה תשתית ראייתית לביצוע עבירה של כליאת שווא.

 

שפר כיהן כראש הסגל של נתניהו עד 2014. ב-2010 מונה לתפקיד מנהל הלשכה ולפני כן מילא את תפקיד ראש אגף האירועים, הסיורים והטקסים בלשכת ראש הממשלה. במאי 2015 מונה שפר לקונסול של כבוד ביפן. הרי ארו החליף את שפר כראש הסגל בתחילת 2014. ארו עצמו חשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים, מס והלבנת הון בעת שכיהן בתפקיד עד תחילת 2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x