שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת התחזיות 2017

אלונה ברקת: "יש לנו צוות חסר אגו. אנשים נותנים את נשמתם לטובת המערכת"

כך אמרה בעלת קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע בועידת התחזיות של כלכליסט

נעמי צורף 16:5328.12.16
"יש לנו צוות חסר אגו. אנשים באים, עובדים ונותנים את נשמתם לטובת המערכת גם אם דעתם לא מתקבלת. כבר היו מספר פעמים שקיבלנו החלטות שאני הייתי מעדיפה שבמקרה הזה יתקבלו החלטות אחרות. אני אף פעם לא אומרת 'אמרתי לכם'", סיפרה אלונה ברקת, הבעלים של מועדון הכדורגל הפועל באר-שבע בשיחה אחת על אחד עם אוריאל דסקל, עורך מדור עסקי ספורט, בועידת התחזיות של כלכליסט.

ברקת, אשת עסקים מתל אביב, רכשה את קבוצת הפועל באר-שבע בקיץ 2007. על פי דו"חות רשמיים, נכון ל-2013, ברקת הזרימה כ-76 מיליון שקל מכיסה לקבוצת הכדורגל. על פי חישובים נוספים, סביר להניח שמדובר על השקעה של כ-100 מיליון שקל מכיסה בקבוצה בעשור האחרון.

 

מה הכי הפתיע אותך בקבוצה שלך? חשבת שלא יהיו כל כך טובים? הפתיעה אותך הזכייה באליפות המדינה והריצה לאירופה?  

"האמת שלא הופתעתי, אבל כיף לי לראות כל פעם מחדש שאנחנו צולחים אתגרים ועולים רמות. מה שמייחד את הקבוצה זו עבודה קשה מאוד, ללא פחד. פשוט באים ועושים את המיטב במטרה להתקדם".

 


 

אתם מסתובבים הרבה בעולם, משחקים מול ארגונים גדולים שמגלגלים הרבה כסף. מה אתם לומדים מסקוטלנד, אנגליה ואיטליה? ואיך מייבאים את זה לבאר-שבע?

"קודם כל זו חוויה מדהימה בשבילנו, כל הקמפיין האירופי. אני תמיד אומרת שאנחנו לא צריכים להמציא שום דבר, אם יש משהו שעובד טוב – לך תלמד ותבין אותו ותעשה אדפטציה למה שמתאים לך. במועדונים גדולים אני רואה את כל הפעילות החברתית הענפה שהם עושים, איך הם מפתחים שחקנים צעירים. בסך הכל אנחנו לא נפגשים הרבה אבל חשוב לי לראות מה דפוסי החשיבה שלהם, איך מביאים שחקנים – אני מנסה ללמוד ואנחנו לוקחים את מה שמתאים לנו. למען ההגינות אני חייבת לומר שהתקציבים שם הם לא התקציבים שלנו, למרות זאת, יש כמה דברים שאנחנו יכולים לאמץ".

 

אתם קונים בקיץ את השחקן הצעיר והכשרוני מיכאל אוחנה, איך מתקבלת החלטה כזו?

"אנחנו כל הזמן מחפשים שחקנים מוכשרים. כשנוצרה הזדמנות להביא מישהו ברמה של מיכאל אוחנה עשינו זאת ואני חושבת שזו הייתה החלטה טובה. כשאנחנו מחפשים אנחנו מסתכלים על האישיות של השחקן, זה דבר שנורא חשוב לנו. אנחנו מבררים דרך חברים ומאמינים, חשובה לנו מאוד האישיות המקצועיות, איך השחק רואה את המקצוע. אחרי כל זה אנחנו בוחרים שחקנים ספציפיים".

 

כששמים תו מחיר לשחקן, אתם מנהלים משא ומתן עליו?

"יש דיונים גם על התקציב אבל יותר חשוב לנו לזהות את השחקנים שמתאימים לנו". 

ועידת התחזיות 2017 אלונה ברקת בעלים מועדון הכדרוגל הפועל ב"ש בשיחה עם אוריאל דסקל ועידת התחזיות 2017 אלונה ברקת בעלים מועדון הכדרוגל הפועל ב"ש בשיחה עם אוריאל דסקל צילום: עמית שעל

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x