שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת התחזיות 2017

ועידת התחזיות

נתן חץ בנאום הזכייה בדירוג המנהלים: "אחת התובנות שקיבלתי מהמשבר של 2007 היא לא להחזיק חוב אישי"

מנכ"ל אלוני חץ שזכה בפעם השלישית במקום הראשון בתחרות המנהלים הבכירים של "כלכליסט" אמר כי הוא מקווה כי 2017 תיה שנת מפנה חיובית לסביבה עסקית שיוויונית יותר. במקום השני הגיע אבי מוסלר, מנכ"ל אמור ולשלישי אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום

ספי קרופסקי 15:0928.12.16

"אין לי ספק שהכלכלה צריכה להתנהל ברגישות חברתית גבוהה יותר מזו שהורגלנו אליה בשנים האחרונות", כך אמר היום מנכ"ל אלוני חץ, נתן חץ, שהגיע למקום הראשון בדירוג 50 המנהלים הטובים ביותר בישראל לשנת 2016 של "כלכליסט". חץ אמר את הדברים מיד לאחר שקיבל את הפרס מידי מו"ל יואל אסתרון בוועידת התחזיות ל-2017. זו הפעם השלישית בשבע השנים האחרונות שבה זוכה חץ במקום הראשון בתחרות.

 

לדבריו, "כולנו יודעים ומרגישים מה חוקי אבל מסריח, בואו לא נגיע לשם". חץ, שהגיע בדירוג של שנה שעברה למקום ה-4, קרא לשחקנים השונים במגזר העסקי "לחזור לדרך ההתנהגות המקובלת. יש דברים שלא רצוי ולא מקובל להתקרב אליהם, אני משוכנע שראוי שכל אחד ואחת מאתנו, אלו שנוכחים באולם ומקשיבים לנו פה, שיפעלו בכבוד, בסבלנות ובאחריות מתוך הכרה שכולנו, אנשי המגזר העסקי, בורג קטן במערכת הגדולה שנקראת מדינת ישראל".

 

מנכ"ל אלוני חץ הוסיף כי "אני כולי תקווה ששנת 2017 תהיה שנת מפנה, שנמצא סביבה רגולטורית תומכת יותר, מה שיוביל לחלוקת משאבים צודקת יותר שתקטין את הפערים בחברה הישראלית". כמו כן הביע חץ תקווה ש"גל האלימות המילולית על החברה העסקית יירגע", והוסיף כי הוא משוכנע שאם המגזר העסקי יתנהל באופן ישר והגון – כך יהיה ובסופו של דבר, זה יועיל למדינה.

 

נתן חץ. "הכלכלה צריכה להתנהל ברגישות חברתית גבוהה יותר מזו שהורגלנו אליה בשנים האחרונות" נתן חץ. "הכלכלה צריכה להתנהל ברגישות חברתית גבוהה יותר מזו שהורגלנו אליה בשנים האחרונות" צילום: עמית שעל

 

בפתח דבריו הודה חץ לצוות העסקי המלווה אותו בעשור האחרון בחברת הנדל"ן שבראשה הוא עומד. "בלעדיהם אין לי ספק שהישגי החברה היו פחות מוצלחים", אמר. חץ הזוכה קיבל ציון סופי של 8.59, שהורכבו מציון של 9.00 על אמינות, 9.02 על ביצוע, 8.45 על שקיפות ו-7.88 על התחשבות בדעת מיעוט, שהציבו אותו במקום הראשון בדירוג של השנה. חץ הוא בן 64, נשוי + 3 ומתגורר ברמת גן.

 

חץ, שמכהן כמנכ"ל החברה מאז היווסדה ומחזיק ב־15.8% ממניותיה, הוא טיפוס סולידי ושמרן מאוד - וזה, כנראה, מה ששמר עליו במשבר העולמי של 2007–2008. בזמן שבעלי הון אחרים כמו נוחי דנקנר, לב לבייב, מוטי זיסר המנוח ורבים אחרים הגיעו לחדלות פירעון, חץ עבר את המשבר כמעט ללא פגע. "אחת התובנות שקיבלתי מהמשבר של 2007 זה לא להחזיק יותר חוב אישי", הוא מסביר. "היה לי אז חוב שהיה שווה ל־15% מהאחזקה שלי באלוני חץ. בעקבות המשבר צנחה מניית אלוני חץ בזמנו לשווי החוב שלי - כלומר על הנייר השווי שלי היה אפס. אם הייתי ממנף 40% משווי האחזקה שלי באלוני חץ, כנראה שזה היה נגמר אחרת. בסוף פרעתי את כל האשראי שלי ממקורות שהיו לי, וכך צלחתי את המשבר".

 

לפני שחץ עלה לקבל את הפרס על המקום הראשון עלה על הבמה, עלה עליה מנכ"ל חברת אמות, אבי מוסלר, שהגיע למקום השני בדירוג הנוכחי. מוסלר קיבל ציון סופי של 8.53 שהורכב מציון של 8.68 על אמינות, 8.39 על ביצוע, 8.75 על שקיפות ו-8.29 על התחשבות בדעת מיעוט. מוסלר הוא בן 59, נשוי + 3 ומתגורר בחיפה. גם הוא עלה בדירוג לאחר שבשנה שעברה הגיע למקום ה-8.

 

למקום השלישי בדירוג הנוכחי הגיע מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי שנבצר ממנו להגיע ולקבל את הפרס. יהודאי קיבל ציון סופי של 8.43 שהורכב מציונים של 8.63 על אמינות, 9.23 על ביצוע, 8.24 על שקיפות, 7.61 על התחשבות במיעוט. הוא בן 62, גרוש + 2 ומתגורר בתל אביב. יהודאי הגיע למקום ה-2 בשנה שעברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x