$
ועידת התחזיות 2017

ועידת התחזיות

שרגא ברוש: "אין אסטרטגיה - ניהול המדיניות מתבצע בשיטה של כיבוי שריפות"

לדברי נשיא התאחדות התעשיינים, משום שאין תכנון מסודר, אל לנו להתפלא כי שיעור העוני אצלנו הוא "מהגבוהים ב-OECD, השכר מהנמוכים ומדד אי שוויון מהגבוהים. המגזר העסקי יתגייס אם אכן תהיה אסטרטגיית פתרון"

אסנת ניר 11:1328.12.16
"בישראל של 2016 לא קיימת המילה אסטרטגיה, אין תכנון ואין יעדים לטווח המיידי או הרחוק" כך אמר היום (ד') שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, בוועידת התחזיות של כלכליסט 2017, במענה לשאלות שלטענת ברוש רובנו שואלים עצמנו מידי בוקר - "לאן אנחנו הולכים כמשק, כחברה, איך משפרים חיינו בישראל ויותר מכל מהו עתידה החברתי כלכלי של ישראל? האם יש מישהו מכל מקבלי ההחלטות במדינת ישראל שנרתם למטרה זו?".

 

 

"ניהול מדיניות מתבצע בשיטה של כיבוי שריפות ולא נעשה תכנון מסודר ולכן לא צריך להתפלא שזו התוצאה - שיעור עוני מהגבוהים ב-OECD, שכר מהנמוכים, מדד אי שוויון מהגבוהים" אמר היום ברוש. "את הפערים האלה ניתן לסגור רק באמצעות אסטרטגיה מסודרת, חייבים להיות יעדים מדודים שמשרתים את התקציב, תיאום ובקרה והתגייסות של כל המערכת, ולא רק של שר האוצר כחלון, כפי שהצהיר היום, יחד עם המגזר העסקי ליישום האסטרטגיה. המגזר העסקי יתגייס אם אכן תהיה אסטרטגיית פתרון".

 


ברוש השווה את נתוני משקל התעשייה בתוצר בישראל לעומת העולם ולעומת מדינות שלדבריו גיבשו אסטרטגיה תעשייתית לצמיחה: "במדינות אלה משקל התעשייה בתוצר גבוה יותר - בשוויץ 19% מהתוצר, באירלנד 32%, הממוצע ב-OECD הוא 17% ואצלנו הדרדרנו ל12% מהתוצר".

 

"אנחנו יכולים לשפר את המצב, כדי שיקרה, צריך לגבש אסטרטגיה ומציע לשר האוצר לקחת את היעד הזה לשנים הבאות כדי להגיע ליעד הבא", אמר ברוש.

 

שרגא ברוש. "ניהול המדיניות מתבצע בשיטה של כיבוי שריפות" שרגא ברוש. "ניהול המדיניות מתבצע בשיטה של כיבוי שריפות" צילום: צביקה טישלר

 

שרגא ברוש הציג את התוכנית שגיבשה התאחדות התעשיינים לאחרונה: "גיבשנו תוכנית שהגשנו לאוצר שאני מקווה שתקבל אישור בממשלה שבועות הקרובים, שתביא לקצב צמיחה שנתי של 6%. התוכנית תביא לדבריו לצמצום פערים, העלאת התוצר והפריון וקידום התעשייה כולה. "המגזר העסקי כאמור כבר התגייס" לדבריו.

 

ברוש מכהן כנשיא התאחדות התעשיינים וכיו"ר נשיאות הארגונים העסקיים בכהונה שלישית מינואר 2015. כתעשיין, ברוש פעיל בהתאחדות מאמצע שנות השמונים ובמסגרת זו מילא אחר שורה של תפקידים ציבוריים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x