מכשירים

אוזניות איירפוד של אפל "בלתי ניתנות לתיקון"

אתר iFixit שמתמחה בבדיקה וביקורת של מוצרי טכנולוגיה חדשים העניק לאזניות האלחוטיות של אפל את הציון הנדיר אפס וקבע שאיכות ההרכבה שלהן מתחת לכל ביקורת

רפאל קאהאן 17:3226.12.16

אתר iFixit מוכר לחובבי הגאדג'טים בזכות מדריכי התיקונים והשדרוגים שלו, והוא נוהג גם לסקור מוצרים חדשים בשוק לבדוק את אפשרויות התיקון ואיכות הבנייה שלהם. גם אזניות איירפוד האלחוטיות של אפל, שאמורות לחפות על המחסור בשקע אוזניות באייפון 7, נבדקו על ידי האתר והציון שקיבלו, כפי שפורסם אתמול (א') הוא 0 עגול. ציון שמעט מאוד מוצרים זכו לקבל בעשר השנים בהן iFixit פעיל.

 

הטענה העיקרית נגד האיירפודס הן שלא ניתן לתקן אותן. אנשי האתר קבעו שאין דרך לפרק אותן מבלי לשבור את מעטפת הפלסטיק החיצונית. זאת אומרת שאם המוצר ישבוק חיים יום אחד אחרי תום האחריות או אפילו במהלכה, הפתרון היחיד עבור הלקוח הוא לקבל זוג חדש או לרכוש זוג אחר. במוצר צריכה זול זו אולי לא הייתה בעיה, אלא שהמחיר לצרכן בארה"ב עומד על כ-159 דולר, בישראל הוא יעמוד ככל הנראה על יותר מ-700 שקל.

 

 

 

זאת ועוד, האוזניות כמעט אינן ניתנות למחזור, בחירה תמוהה עבור חברה כמו אפל, שמתגאה בהתחייבות שלה להגנת הסביבה. הטענה העיקרית כנגד מוצר הדגל האחרון של אפל הוא שאיכות ההרכבה שלו מתחת לכל ביקורת, "אם דחיסת רכיבים אלקטרוניים לתוך מבנה זעיר והטבעתם בדבק היו משחק, אפל הייתה יוצאת המנצחת", עקצו באתר את היצרנית. השימוש הנדיב בדבק נדיר למדי במוצרים יקרים, וגם במוצרים זולים הוא לא תמיד מתבצע בנדיבות כזו.

 

גם איכות הרכבה של האיירפודס אינה אופיינית למוצרי החברה. הסקירה שלהם העלתה מרווחים וחוסר התאמה בין רכיבים, מה שכנראה מסביר את עודף הדבק. אפל אמנם מציעה תכנית החלפה במקרה והן אובדות, בעלות של 99 דולר לזוג חליפי, אך במקרה של תקלה שאינה נובעת ממוצר לא תקין, משתמשים ידרשו לרכוש זוג חדש במחיר מלא.

 

האיירפודס היו אמורות ללוות את השקת האייפון האחרון, אך לאפל לקח כמעט שלושה חודשים להוציא אותן לשוק. המסקנה המתבקשת היא שהאיכות הירודה מקורה כנראה בניסיון להשיק את האיירפוד בכל מחיר ולהימנע ממצב בו המתחרים מציגים מוצרים טובים יותר לפני אפל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x