$
משפט

כתב אישום נגד מוביל קבוצת "באים לבנקאים" על פגיעה בפרטיות וסחיטה באיומים של רקפת רוסק עמינח וציון קינן

הפרקליטות הגישה כתב אישום חמור נגד ברק כהן על כך שהגיע לבתיהם של מנכ"לית לאומי ומנכ"ל הפועלים לשעבר, ובין היתר הטריד אותם בטלפון. כהן בתגובה: "ראשי המערכת הבנקאית מחזיקים באזורים מוצנעים את רשויות התביעה"

נעמי צורף 18:0525.12.16
כתב אישום הוגש היום (א') נגד קבוצת "באים לבנקאים", ובראשם עו"ד ברק כהן, בשל שורת עבירות שביצעו כנגד מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח ומנכ"ל בנק הפועלים לשעבר ציון קינן. בנוסף לכתב האישום, הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי) בקשה לקביעת תנאים מגבילים שיחולו על הנאשמים עד תום ההליכים ובמידה ויפרו אותם, בית המשפט יורה על מעצרם.

 "במחצית השניה של שנת 2014 קשרו קשר הנאשמים להטריד ולפגוע בפרטיותם של ראשי מערכת הבנקאות בישראל", נכתב בכתב האישום שהוגש כנגד עו"ד ברק כהן, ערן ורד וייס, איליה מרשק, יגאל רמבם, משה מנקין ואילן יוסף פלד". השישה מואשמים בשורת עבירות בהן: קשירת קשר לביצוע פשע, פגיעה בפרטיות, הטרדה וסחיטה באיומים.

עו"ד ברק כהן עו"ד ברק כהן צילום: אוראל כהן

 

בכתב האישום מצוין כי במספר מועדים הגיע עו"ד כהן לבד או עם חברי הקבוצה סמוך לביתה של רוסק-עמינח "והקימו שאון במקום, מתוך כוונה להלך אימים, להטריד ולפגוע בפרטיותה". בנוסף, מתואר כיצד יצרו עו"ד כהן וחברי הקבוצה מהומה במספר הזדמנויות בקרבתו של קינן או בני משפחתו בכך שקראו קריאות במגאפון בסמוך אליהם, או "פנו בצעקות וגידופים בגנותו של קינן", ותיעדו את המתרחש.

 

עוד נכתב, כי במספר הזדמנויות יצר עו"ד כהן קשרים טלפוניים עם רוסק-עמניח ומקורביה ועם ציון קינן ומקורביו "באופן שהיה בו להלך כדי להלך אימים, לפגוע בפרטיותם, להפחיד, להטריד, ליצור חרדה או להרגיז שלא כדין".

 

כתב האישום מתאר כיצד הטרידו "באים לבנקאים" גם את קרוביהם של רוסק-עמינח וקינן, בהם ד', בתה של רוסק-עמינח, כאשר פיזרו כרזות באיזור בית ספרה, ובהן תמונתה של רוסק עמינח והכיתוב "ד' לא אשמה שאמא פושעת". עוד תואר, כיצד הטרידו חברי הקבוצה את קינן ומשפחתו לקראת חתונת בנו של קינן, ואף הציגו את ההזמנה בסרטון וידאו "מתוך מטרה שהציבור יגיע להפריע לחתונה".

 

כהן מואשם גם ביצירת מהומה ועלבון במקום ציבורי, מכיוון שעל פי כתב האישום, לאחר הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, צעק באמצעות מגפון קריאות "אללה אכבר" ו-"איטבח אל יהוד" ממרפסת דירתו בתל-אביב, באופן שגרם לבהלה של התושבים באזור.

 

כאמור, במקביל להגשת כתב האישום הוגשה גם בקשה לקביעת תנאים מגבילים שיחולו על הנאשמים עד לתום ההליכים ובמידה ויפרו אותם, בית המשפט יורה על מעצרם. בין התנאים: איסור להימצא מרחק של 500 מטרים מקינן, רוסק-עמינח, בני משפחתם וקרוביהם, איסור על יצירת קשר ישיר או עקיף עמם וכן הפקדת ערבויות כספיות.

 

עו"ד ברק כהן מסר בתגובה: "היום התחדש לנו שראשי המערכת הבנקאית, רקפת רוסק עמינח וציון קינן מחזיקים באזורים מוצנעים גם את רשויות התביעה. מעולם לא פחדתי ממאמצי ההפחדה של שלטון הטרור שפועל פה, ובוודאי אין לי כוונה להתחיל ולחשוש בערב חנוכה. למדתי שקריאות לגיטימיות במגאפון משפיעות על ראשי המערכת הבנקאית יותר מפעולות שר אוצר. מי שחושש מהאמת, הם הבנקאים שעושקים אותנו, בוודאי לא אני כמי שמשמיע להם אותה מול פניהם"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x