$
משפט

המשטרה בודקת אם מאיר שמיר הסתבך עם העולם התחתון

מטען חבלה התפוצץ שלשום בלילה סמוך לביתו של מאיר שמיר בצהלה, שבועיים אחרי שמטען התפוצץ ליד רכבו שחנה ברמת החייל. שמיר לא קיבל כל איום לאחרונה, אך במשטרה בודקים אם האירועים קשורים להשקעה כלשהי שביצע

נעמי צורף 06:5322.12.16

משטרת ישראל בודקת אם אחת ההשקעות שביצע מאיר שמיר בעבר סיבכה אותו עם העולם התחתון. מטען חבלה התפוצץ שלשום בלילה בסמוך לבית מגוריו של שמיר בשכונת צהלה בתל אביב, לאחר שלפני כשבועיים התפוצץ מטען סמוך לרכבו שחנה בשכונת רמת החייל בעיר.

 

הפיצוץ שלשום אירע סמוך לחצות ולמקום זרמו כוחות משטרה גדולים. מדובר ככל הנראה במטען מאולתר, ואחד מכיווני החקירה שנבדקים הוא השקעה קודמת שביצע שמיר. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

ביתו של מאיר שמיר בצהלה תל אביב ביתו של מאיר שמיר בצהלה תל אביב צילום: דנה קופל

 

לאחר הפיצוץ הראשון טען שמיר כי להערכתו מדובר בטעות ואמר: "אין לי שמץ של מושג מה קרה, מניח שזו טעות. אצלי הכל בסדר''. גם אתמול המשיכו בסביבתו לומר כי אין להם מושג במה מדובר. שמיר המשיך אתמול בשגרת יומו כרגיל והגיע למשרדי החברה, ובשלב הזה אינו מסתובב עם מאבטחים. עם זאת, לא מן הנמנע כי בקרוב הוא ישכור שירותי אבטחה. מבחינת המשטרה אין כרגע היערכות מיוחדת בסביבתו.

 

איש העסקים מאיר שמיר הוא בעל השליטה בחברת האחזקות מבטח שמיר (39.6%). לבד משמיר מחזיקים במבטח גם ליאון רקנאטי (8.5%) והמוסדיים הגדולים כלל ומנורה. שמיר החזיק בעבר במניות תנובה ושימש כבעלי קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה. לאחרונה דווח שחברת אשטרום, שנשלטת בידי משפחת נוסבאום, החליטה לפרק שותפות ארוכה עם שמיר ומכרה 8.86% ממניות מבטח שמיר תמורת 78 מיליון שקל.

 

שמיר לא קיבל כל איום בעת האחרונה. המאמצים המשטרתיים מתמקדים בניתוח כל העסקאות שביצע בשנים האחרונות תוך התמקדות בעסקאות ספציפיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x