$
בין הכסאות

הכל אישי: עזר בכר עובד כמחסנאי בחברת מר - "העבודה תורמת לעצמאות שלי"

בכר: "בחברת מר אני עובד יותר טוב כי קיבלו אותי יפה. אני מרגיש פה בנוח, נתנו לי אחריות, סמכו עליי. כיף לקום בבוקר ולבוא לעבודה. אני מרגיש שאני נמצא פה בזכות"

גיל קליאן 09:3421.12.16

מי אני? "עזר בכר, בן 45, גר בשכירות בתל אביב. אני רווק, ויש לי כלבה שאני אוהב אותה מאוד".

 

מה המוגבלות שלך? "מתמודד עם בעיה נפשית. ההתמודדות שלי היא להיות עצמאי. להמשיך לספק את הצרכים של עצמי, לשכור דירה ולעבוד. לקיים שגרת חיים נורמלית. חיים הוגנים. אני מצליח לעשות את זה, ומקום העבודה נותן לי הרגשה טובה וסיפוק. אני מרגיש מלא שאני יכול להיות בזכות ולא בחובה. אני בזכות פה".

מקום העבודה: "אני עובד כבר 4.5 שנים כמחסנאי בחברת מר. החברה מייצרת אנטנות סלולריות - מגדלי תקשורת, מה שנקרא ברזלים. אני מלגזן, מכין הזמנות ללקוחות, מסדר מלאי".

 

אתה אוהב את העבודה שלך? "אני נהנה מאוד מהעבודה שלי. זה תורם לי לעצמאות. אני עושה דברים באופן עצמאי. לא בכל עבודה היו נותנים לי להיות עצמאי ככה. אני עוסק בדברים שאני אוהב, דברים טכניים".

 

עזר בכר. "בחברת מר אני עובד יותר טוב כי קיבלו אותי יפה. אני מרגיש פה בנוח, נתנו לי אחריות, סמכו עליי. כיף לקום בבוקר ולבוא לעבודה. אני מרגיש שאני נמצא כאן בזכות" עזר בכר. "בחברת מר אני עובד יותר טוב כי קיבלו אותי יפה. אני מרגיש פה בנוח, נתנו לי אחריות, סמכו עליי. כיף לקום בבוקר ולבוא לעבודה. אני מרגיש שאני נמצא כאן בזכות" צילום: עמית שעל

 

באילו מקומות עבדת קודם? "לפני זה עבדתי שנה פה שנה שם. עבדתי בקסטרו גם בתור מחסנאי. עבדתי גם בעוד מחסן, דיוטי פרי כזה. אבל פה אני יותר עצמאי, עושה יותר דברים. במר זה עובד יותר טוב כי קיבלו אותי יפה, אני מרגיש פה בנוח, נתנו לי אחריות, סמכו עליי. כיף לקום בבוקר ולבוא לעבודה".

המלגזה: "היה לי פעם רישיון למלגזה, אבל התאשפזתי, וכל הרישיון נפסל לי והייתי צריך לעשות מחדש. לעשות מחדש רישיון על רכב פרטי וגם על מלגזה. מר מימנו לי את זה, הם עזרו לי מאוד".

 

מה החלומות שלך? "לא יודע. ניסיתי כמה פעמים ללמוד, אבל לא הלך כל כך. טוב לי פה אז אני פחות חושב על הדברים האלה. אבל מצד שני אני רוצה לעשות יותר דברים, ומאמין שאני יכול לעשות דברים הרבה יותר מורכבים ומסובכים. בינתיים אני נשאר פה כי נחמד לי וטוב".

 

למה חשוב להעסיק אנשים עם מוגבלות? "זה משהו שתורם להם, נותן להם ערך. תחושה טובה. הם כן יכולים לעשות דברים ולתרום. צריך רק להאמין ביכולות שלהם".

 

איך מצאת את העבודה הזאת? "הגעתי דרך תעסוקה נתמכת (חברת אשנב, המספקת שירותי פיתוח קריירה, השכלה ותעסוקה לאנשים המתמודדים נפשית - ג"ק). אחרי שהתאשפזתי ניסיתי ללמוד קורס QA, אבל אמא שלי נפטרה ולא רציתי להמשיך. רציתי להתחיל לעבוד והם מצאו לי את העבודה הזאת. חיפשתי עבודה בעבר גם בצורה עצמאית. הייתי עובד בעבודות בסיסיות, ולא לקח לי הרבה זמן עד שמצאתי. דרך כוח אדם, דרך אינטרנט, דרך מקומונים. אבל הייתי עובד שנה ואז עוזב. לא רציתי להמשיך, אבל היום אני בעבודה שנחמד בה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x