$
משפט

בג"ץ ידון במועד עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי עד סוף החודש

בית המשפט ידון ב-2 עתירות שטוענות כי יש לאפשר לתאגיד לעלות לאוויר כבר בתחילת ינואר. הממשלה תנסה לתקן את החוק כך שמועד העלייה לאוויר יידחה לסוף אפריל

משה גורלי 13:0315.12.16

העתירות להעלאת תאגיד השידור הציבורי יידונו בפני הרכב של בג"ץ עד סוף דצמבר. כך החליטה היום (ה') שופטת בית המשפט העליון דפנה ברק-ארז.

 

שתי עתירות הוגשו להקדמת תחילת שידורי התאגיד. האחת של איתן כבל ואלדד יניב באמצעות עוה"ד אלעד מן ויובל מן. השנייה של ארגון העיתונאים באמצעות עוה"ד מורן סבוראי ואמיר בשה.

 

החוק במתכונתו הנוכחית קובע שהתאגיד יחל לפעול ב-1 באפריל, אבל מועד זה יוקדם בכפוף להודעת מועצת התאגיד שהוא מוכן לשדר ב-1 בינואר. למועד זה כוונו שתי העתירות לאחר שמועצת התאגיד הודיעה על מוכנותה לעלות בתחילת החודש הבא. העתירות טענו ששיקול הדעת של השרים לדחות את המועד מצומצם ביותר.

 

בשבוע שעבר ביקשה הפרקליטות מבג"ץ שלא להוציא צווים בעתירה מכיוון ששר התקשורת וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, משה כחלון, הגיעו להסכמה כי חוק התאגיד הציבורי יתוקן כך שהוא יעלה ב-30 באפריל 2017. הפרקליטות ביקשה 14 יום כדי לתמוך את בקשתה בתזכיר הצעת חוק המלמד על רצינותה במהלך.

 

הפרקליטות השיבה בשם הממשלה, אך את החוק אמורה לתקן הכנסת, וכל עוד אין בפני השופטים ראיה להתנעת תיקון החוק, מה שעומד בפני בית המשפט הוא החוק במתכונתו הנוכחית. לכן השופטת ברק-ארז החליטה שהעתירות יידונו בפני הרכב עד סוף דצמבר.

 

העותרים בירכו על ההחלטה. עוה"ד מן ויועז: "אנו שמחים על שבית המשפט העליון ער לחשיבותו של ממד הזמן ובכוונתו לבחון בהקדם את התנהלות שר התקשורת נתניהו שכל מטרתו לדחות, למסמס ולעכב את תחילת שידורי התאגיד".

 

דפנה ברק ארז דפנה ברק ארז צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x