$
דעות

דעה

המרחק בין הברך לחצאית, הקרבה בין הכנסת לחשכה

אפילו תקציב המיתוג החדש של הכנסת - על כל 10 מיליון השקלים שבו - לא יתקן את הנזק שבהפיכת משמר הכנסת למשמר צניעות. טוב שיו”ר הכנסת התחיל לחפש אתמול סולם לירידה מקולב החצאיות, לפני שהמחאה הוויראלית הפכה לסיפור בינלאומי

שחר אילן 08:1815.12.16

בשבוע שעבר דיווח “כלכליסט” כי בהוראת יו”ר הכנסת יולי אדלשטיין יוכפל תקציב המיתוג של הכנסת פי שלושה, ויגיע ל־10 מיליון שקל, כשחלק ג דול ממנו יופנה לרשתות החברתיות כדי לעקוף את התקשורת המסורתית. אלא שאפילו 10 מיליון שקל לא יתקנו את הנזק שגרמו אדלשטיין והמנכ"ל החדש שלו אלברט סחרוביץ', כשהתעקשו לאכוף את קוד הלבוש החדש ולאסור את כניסת נשים למשכן הכנסת בחצאיות שמגיעות עד מעל הברך. כך סידרה דווקא הכנסת תחליף אידאלי לדיונים המשמימים על חוק ההסדרים ותקציב המדינה: מחאת החצאיות.

 

מישהו היה צריך להסביר לאדלשטיין וסחרוביץ' איזה פוטנציאל ויראלי יש לניסיון להפוך את משמר הכנסת למשמרות הצניעות (ועוד בלי שהחרדים יבקשו זאת). האייטמים שמלעיגים את הכנסת הלכו אתמול והחריפו: ח”כ פרופ' מנואל טרכטנברג התפשט ונכנס לכנסת עם גופייה, והעוזר הפרלמנטרי של ח”כ קסניה סבטלובה שי גל הגיע לשער עם חצאית.

אדלשטיין הוותיק דווקא אמור לזכור כמה הגחיכה יו”ר הכנסת לשעבר דליה איציק את הכנסת ב־2007, כשניסתה לאכוף את איסור הג'ינס והסנדלים, קוד לבוש שהתאדה כשרובי ריבלין החליף אותה בתפקיד. אלא שאיציק התמקדה בזמנו בלבוש לא מפלה. אבל כשאתה מנסה לאכוף קוד לבוש דווקא על נשים, כמו במקרה זה, אתה הופך מנלעג לחשוך. עצוב עוד יותר שזה נעשה בשם המכובדות.

בהנהגת הכנסת התעקשו להאשים את היועצות בפרובוקציה. הם סירבו להכיר בכך שגם לצעירות חילוניות יש רגשות, שהן נפגעת מסרט המדידה בהנהגת הכנסת התעקשו להאשים את היועצות בפרובוקציה. הם סירבו להכיר בכך שגם לצעירות חילוניות יש רגשות, שהן נפגעת מסרט המדידה איור: יונתן וקסמן

 

בהנהגת הכנסת התעקשו אתמול להאשים את היועצות הפרלמנטריות בפרובוקציה.

 

מסרבים שם לקבל את האפשרות כי גם ליועצות חילוניות וצעירות יש רגשות, וכשמודדים להן מה מרחק החצאית מהברך, הרגשות האלה נפגעים. לאדלשטיין וסחרוביץ' מומלץ להודיע על בחינה מחדש של איסור החצאית, אחרת שלא יתפלאו אם בשבוע הבא כל התקשורת העולמית תצלם הפגנת חצאיות מול הכנסת. סביר להניח שהצוות לבחינת קוד הלבוש שהוקם אתמול אחר הצהריים הוא צעד בכיוון הנכון.

 

אבל, בכל אופן, ליו”ר אדלשטיין מומלץ להבא שלא לקבל החלטות רגישות בלי ייעוץ לענייני רשתות חברתיות, אלה שהכנסת כל כך רוצה להופיע בהן בהקשרים חיוביים. כי מי שרודף אחרי המכובדות באמצעות קוד לבוש שנוי במחלוקת, המכובדות בורחת ממנו, אבל הדאחקות בפייסבוק רודפות אחריו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x