$
משפט

מנהלי עזבונו של עו"ד יורם יוסיפוף: להטיל קנס של 100 אלף שקל ליום על גוגל

שבוע לאחר שבית המשפט נעתר לבקשתם, והורה למנהלי העיזבון של עו"ד יורם יוסיפוף המנוח גישה לחשבון הגוגל שלו, הם טוענים כי מאז לא קיבלו שום התייחסות מהחברה לצו

נעמי צורף 17:0507.12.16

100 אלף שקל קנס לכל יום או מאסר של מנכ"ל גוגל ישראל עד למילוי הצו – זה מה שדורשים מנהלי עזבונו של עו"ד יורם יוסיפוף שבוע לאחר שבית המשפט המחוזי בת"א נעתר לבקשתם והוציא צו המורה לגוגל להעביר את הססמא לחשבונו של המנוח.

 

לפני כחודש נפטר יוסיפוף. כתב אישום נגדו על העלמת מס של 25 מיליון שקל בוטל עקב פטירתו. יוסיפוף הותיר אחריו חוב של 517 מיליון שקל למס הכנסה, אך סכום זה אינו סופי ויוסיפוף המנוח ערער עליו לבית המשפט העליון. לטענת נושיו הנוספים של יוסיפוף, המנוח היה חייב להם עוד 100 מיליון שקל.

 

מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל צילום: אוראל כהן

 

על פי הבקשה הראשונה שהגישו מנהלי עיזבונו של יוסיפוף, עו"ד רז מנגל ממשרד איתן ארז ועו"ד עופר שפירא, הם קיבלו את מחשבו הנייד של יוסיפוף ומבדיקתם עולה כי הוא ניהל חשבון גוגל הכולל שירותי אימייל ושירותי אחסון מסמכים בענן. הם הסבירו כי על מנת לאפשר גיבוי מלא של המידע המצוי על מחשבו של המנוח וכן עבודה באמצעות חיבור חיצוני ממחשביהם של מנהלי העיזבון ובאופן סימולטני ללא תלות במחשב עצמו, יש צורך בקבל הסיסמא המקורית.

 

שבוע לאחר שבית המשפט נעתר לבקשתם, הוגשה בקשה נוספת בה נטען כי מאז לא קיבלו שום התייחסות לצו בית המשפט מטעם חברת גוגל ישראל או ממנכ"ל החברה מאיר ברנד. "עינינו רואות כי עסקינן במקרה בו המשיבה עושה דין לעצמה ואינה מקיימת את החלטת בית המשפט, אשר הורה לה מפורשות להעביר לידינו את פרטי סיסמת המנוח לחשבון הגוגל, זאת תחת אמתלה של הפרדה מלרכותית בינה לבין חברת גוגל העולמית", נכתב בבקשה שהגישו היום לבית המשפט עוה"ד דנה הלל ורז מנגל.

 

לכן, מבקשים מנהלי העיזבון להשית על גוגל ישראל ועל מאיר ברנד, מנכ"ל החברה, קנס יומי של 100 אלף שקל על כל יום בו לא בוצע הצו. "מדובר בחברת בת בבעלות מלאה של גוגל העולמית אשר שוויה עומד על מאות מיליארד דולרים, כך שברור שהטלת קנס בסכום נמוך לא יהווה כל התרעה ותמריץ לחברה לקיים את הצו", נומק בבקשה.

 

תדובת גוגל טרם התקבלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x