$
משפט

הבכיר לשעבר בלשכת נתניהו גיל שפר נחקר שוב בחשד לביצוע מעשים מגונים

בשבוע שעבר נפתחה חקירה נגד שפר שהיה ראש הסגל של ראש הממשלה נתניהו בין השנים 2012 עד 2014 בעקבות תלונה שהגישה אישה על תקיפה מינית וכליאת שווא

תומר גנון ונעמי צורף 14:1305.12.16

גיל שפר, ראש הסגל של ראש הממשלה בנימין נתניהו בין 2012 לראשית 2014, נחקר היום (ב') שוב באזהרה בחשד לביצוע עבירות מעשים מגונים וכליאת שווא. החקירה נגד שפר נפתחה בשבוע שעבר בעקבות תלונה שהגישה נגדו אישה על תקיפה מינית. לאחר חקירתו בשבוע שעבר הוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. החשד לעבירות התקיפה לא מיוחס לו בעת שנשא בתפקיד ראש הסגל.

 

שפר נחקר לאחרונה גם במסגרת השלמות חקירה שמבצעת המשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה. חקירה זו החלה בפברואר 2015 והתמקדה במספר נושאים, אשר בעניינם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות, בהן חשד לקבלת דבר במרמה ולמרמה והפרת אמונים של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. בשבוע שעבר נחקרה הגברת נתניהו במסגרת השלמת החקירה.

 

החקירה נגד הגברת נתניהו מתמקדת בשלוש סוגיות: העסקתו של החשמלאי אבי פחימה, שבדו"ח מבקר המדינה נטען כי ביצע עבודות בבית משפחת נתניהו בקיסריה בניגוד לנהלים; העסקת העוזרת שטיפלה באביה המנוח של שרה נתניהו; וריהוט הגן שמומן על ידי המדינה, אך לטענת מבקר המדינה הועבר לבית הפרטי של משפחת נתניהו.

 

מימין: נתניהו ושפר מימין: נתניהו ושפר צילום: קובי גדעון לעמ

 

נתניהו הכחישה בחקירתה קשר לחשדות, וטענה כי לא התעסקה כלל בכל הקשור לפחימה וכי ההמחאות שניתנו למטפלת של אביה היו אישיות מכספו שלו. קודם לכן נחקר גם סיידוף שטען כי ביצע את ההוצאות על פי חוק וכי כל הוצאה שנרשמה הייתה על פי אישור ועד מיוחדת – ועדת השלושה.

 

בחודש מאי השנה העבירה המשטרה את תיק החקירה לפרקליטות מחוז ירושלים. בסיומה של החקירה נמצאה תשתית ראייתית נגד נתניהו, פחימה וסיידוף. בפרקליטות שוקלים אם להעמידם לדין, ובמסגרת זו ביקשו מהמשטרה לאחרונה לבצע מספר השלמות חקירה. כאמור, במסגרת ההשלמות נחקר גם שפר החשוד בנוסף בתקיפה מינית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x