$
משפט

נשיא ביהמ"ש המחוזי לשעבר, השופט יצחק כהן, הודה בהטרדה מינית

במסגרת הסדר טיעון, כהן הודה שהטריד מינית עובדת בבית המשפט שבו עבד. המדינה מבקשת להטיל עליו עונש של שירות לציבור וכן פיצוי למתלוננת בסך 2,500 שקל

נעמי צורף 12:0304.12.16
נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת לשעבר, השופט יצחק כהן, הודה בעבירה של הטרדה מינית, במסגרת הסדר טיעון. כהן הודה שהטריד מינית עובדת בבית המשפט שבו עבד בכך שהושיבה על ברכיו ונגע בגבה מתחת לחולצתה. המדינה מבקשת להטיל עליו עונש של שירות לציבור וכן פיצוי למתלוננת בסך 2,500 שקל. באי כוחו של כהן ביקשו מבית המשפט כי יערך תסקיר לשירות המבחן טרם הטיעון לעונש.

השופט  יצחק כהן השופט יצחק כהן צילום: אתר מערכת המשפט elyon1.court.gov.il

 

לפני כשנה פרקליטות מחוז מרכז הודיעה לנשיא בית המשפט המחוזי בנצרת בדימוס, כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שוקל להעמידו לדין, על פי המלצת פרקליט המדינה, שי ניצן, בכפוף לשימוע, אם יחפוץ בכך, בעבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית. על פי החשד, כהן ביצע מעשה מגונה בעוזרת משפטית בזמן כהונתו כסגן נשיא בבית המשפט, ובהזדמנות אחרת גם הטריד אותה מינית. אז, טענה הפרקליטות כי בידיה עדויות על מעשים שלא חלה עליהם התיישנות.

 

אחת העדויות היתה של פרקליטה שעבדה במחוז הצפוני, אשר טענה בעבר באוזני מקורביה כי הנשיא כהן הטריד אותה. בהמשך הצהירה שאין בדעתה להתלונן. ואין בדעתה לשתף פעולה אם תתבקש. זו הייתה הסיבה לכך שפרקליט המדינה לשעבר משה לדור הגיע למסקנה שאין להעביר את המידע לחקירת משטרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x