$
משפט

הבכיר לשעבר בלשכת נתניהו החשוד בתקיפה מינית הוא גיל שפר

שפר, שנחקר שלשום ביחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד למעשים מגונים וכליאת שווא, נחקר לפני שבועיים באזהרה במסגרת השלמת החקירה במרכזה עומדים בתי ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים

תומר גנון ונעמי צורף 14:1201.12.16

גיל שפר, ראש הסגל של ראש הממשלה בנימין נתניהו בין 2012 לראשית 2014, הוא הבכיר החשוד במעשים מגונים וכליאת שווא וכן בפרשת מעונות ראש הממשלה.

שפר נחקר שלשום ובתום חקירתו הוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים.

 

שפר כיהן כראש הסגל של נתניהו עד 2014. ב-2010 מונה לתפקיד מנהל הלשכה ולפני כן מליא את תפקיד ראש אגף האירועים, הסיורים והטקסים בלשכת ראש הממשלה. במאי 2015 מונה שפר לקונסול של כבוד ביפן.  את שפר החליף כראש הסגל בתחילת 2014 הרי ארו, החשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים, מס והלבנת הון בעת שכיהן בתפקיד עד תחילת 2015

בנימין נתניהו וגיל שפר בנימין נתניהו וגיל שפר צילום: קובי גדעון לעמ

 

במסגרת השלמות חקירה שמבצעת המשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה, שפר נחקר כאמור באזהרה לפני כשבועיים. חקירה זו החלה בפברואר 2015 והתמקדה במספר נושאים, אשר בעניינם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות, בהן חשד לקבלת דבר במרמה ולמרמה והפרת אמונים.

 

במסגרת החקירה נחקרה רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, תחת אזהרה. החקירה התמקדה בשלוש סוגיות: העסקתו של החשמלאי אבי פחימה, שבדו"ח מבקר המדינה נטען כי ביצע עבודות בבית משפחת נתניהו בקיסריה בניגוד לנהלים; העסקת העוזרת שטיפלה באביה המנוח של שרה נתניהו; וריהוט הגן שמומן על ידי המדינה, אך לטענת מבקר המדינה הועבר לבית הפרטי של משפחת נתניהו.

 

נתניהו הכחישה בחקירתה קשר לחשדות, וטענה כי לא התעסקה כלל בכל הקשור לפחימה וכי ההמחאות שניתנו למטפלת של אביה היו אישיות מכספו שלו. קודם לכן נחקר גם סיידוף שטען כי ביצע את ההוצאות על פי חוק וכי כל הוצאה שנרשמה הייתה על פי אישור ועד מיוחדת – ועדת השלושה.

 

בחודש מאי השנה העבירה המשטרה את תיק החקירה לפרקליטות מחוז ירושלים. בסיומה של החקירה נמצאה תשתית ראייתית נגד נתניהו, פחימה וסיידוף. בפרקליטות שוקלים אם להעמידם לדין, ובמסגרת זו ביקשו מהמשטרה לאחרונה לבצע מספר השלמות חקירה. כאמור, במסגרת ההשלמות נחקר גם שפר החשוד בנוסף בתקיפה מינית.

 

במקביל, ובעקבות תלונה שהוגש נגדו, נחקר כאמור שפר שלשום בחשד לתקיפה מינית. החשד לעבירות התקיפה לא מיוחס לו בעת שנשא בתפקיד ראש הסגל. שפר נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במשטרה בחשד למעשים מגונים וכליאת שווא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x