$
משפט

הסדר טיעון לפעיל שוק ההון לשעבר פרדי רובינסון: חצי שנת עבודות שירות

רובינסון הודה ששילם לאשתו משכורות בלי שעבדה בחברה בבעלוו והורשע בעבירות מרמה. שלושה חודשים מעבודות השירות יתצבעו בחפיפה לעונש שייקבע בערעור שהגיש לעליון על הרשעתו בעבירות ניירות ערך. בנוסף, נקנס ב-100 אלף שקל

נעמי צורף 09:5730.11.16
הסדר טיעון בעניינו של איש העסקים ופעיל שוק ההון לשעבר פרדי רובינסון אושר השבוע בבית המשפט השלום בת"א. לפי ההסדר הודה רובינסון ששילם לאישתו משכורות בלי שעבדה בחברה בבעלותו, או שעבדה באופן חלקי והורשע רובינסון בעבירות של שימוש במרמה, ערמה ותחבולה ועבירות של ניהול וקיום רשומות כוזבות. רובינסון ירצה חצי שנה של עבודות שירות, כששלושה חודשים מהן יתבצעו בחפיפה לעונש שייקבע בערעור שהגיש לעליון על הרשעתו בעבירות ניירות ערך. בנוסף, נקנס ב-100 אלף שקל.

 

כתב האישום נגדו הוגש בחודש מרץ האחרון בעקבות חקירה שניהלה רשות המסים ובה עלה חשד להשמטת הכנסות ולעבירות מס נוספות. בכתב האישום נגד רובינסון נטען כי רשם בחברת פרדי רובינסון נכסים שבשליטתו, משכורות כוזבות לאשתו, אשר לא עבדה בחברה, במטרה להשמיט הכנסות בסכום של כמיליון שקל. על-פי כתב האישום המתוקן, רובינסון הודה בהשמטת הכנסות בסכום של כ-600 אלף שקל. 
פרדי רובינסון פרדי רובינסון צילום: אוראל כהן

  

בחודש יולי האחרון, גזר שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, עונש של 15 חודשי מאסר בפועל וקנס של 1.5 מיליון שקל על רובינסון, בעבר בעל השליטה במילומור, שהורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, פגיעה בניהול התאגיד ועבירות דיווח על פי חוק ניירות ערך. על עונש זה ערער רובינסון לבית המשפט העליון.

 

רובינסון שכיהן כמנכ"ל ויו"ר מילומור והחברה הבת שלה שחר המילניום, הורשע במשיכות כספים אסורות במיליוני שקלים בין החברות, תוך הסתרת עסקאות בעלי עניין וטובות ההנאה שעברו ביניהן. לאחרונה הוגש כתב אישום נוסף נגד רובינסון על עבירות מס.

 

עורכי דינו של רובינסון, אודי ברזילי, נבות תל-צור, ליה גוני וטל ששון, מסרו בתגובה: "הסדר הטיעון נערך רק לאחר שהפרקליטות הכירה בעמדת באי כוחו של פרדי רובינסון, בראש ובראשונה בכך שהגב' רובינסון אכן עבדה בחברה הפרטית, פרדי רובינסון נכסים בע"מ, ונותרה מחלוקת רק לגבי היקף המשרה, גובה השכר ששולם לה ותקופת ההעסקה. לאור האמור, נערך בכתב האישום תיקון מהותי שהעמיד את הסכום הכולל של השכר העודף ששולם על סכום של 615 אלף שקל בלבד לאורך שמונה שנים בהן עבדה הגב' רובינסון בחברה. לכן, בשים לב לכך שמדובר באירועים מהשנים 2001-2008 ובשל המחלוקת המצומצמת שנותרה, שלא הצדיקה ניהול הליך משפטי, נטל מר רובינסון אחריות בעניין זה והביא בכך לסיום הפרשה"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x