$
משפט

החל ממחר: מרים פיירברג חוזרת לעיריית נתניה

ראשת העיר חשודה כי קיבלה שוחד מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטי בנייה בעיר. לפי ביהמ"ש בראשל"צ עדיין ייאסר עליה להיפגש עם שורת אנשי מפתח בעירייה

נעמי צורף 18:1629.11.16
החל ממחר (ד'), ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג חוזרת לערייה. בית המשפט בראשון לציון אישר את הסכמת הצדדים לפיה פיירברג תשוב לתפקיד ראשת העיר כבר מחר, אך במקביל ייאסר עליה ליצור קשר עם עובדי מנהל ההנדסה, עם היועצת המשפטית של העירייה וסגניתה וכן עם מספר חברות מועצת העיר.

 

על פי החשד המרכזי בפרשה שנחקרת על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה (יאח"ה) ומס הכנסה מרכז, פיירברג, ובכירים נוספים בעירייה קיבלו שוחד מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בעיר. טובות ההנאה לבכירי העירייה מוערכות במיליוני שקלים על פני כמה שנים.
על-פי ההסדר, על פיירברג יאסר ליצור קשר ישיר או עקיף עם המעורבים והחשודים בפרשה ביניהם: עו"ד אברהם גוגיג, סגנה לשעבר הרב שמעון שר, אברהם תשובה, יצחק תשובה ויוסי תשובה. יחד עם זאת, לא תוכל ראשת העיר ליצור קשר עם גורמי ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיר וגורמי הוועדות המקומית והארצית לתכנון ובנייה. צו איסור היציאה מהארץ שהוטלה עליה יישאר בתוקף.

 

ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג צילום: אוראל כהן

 

השופט עמית מיכלס כתב בהחלטתו כי "פיירברג לא תאשר, תדון, תשתתף, תבקש לקבל מידע, תפעיל סמכותה, תקבל החלטה או תבצע כל פעולה אחרת ביחס לפרויקטים המטופלים או המקודמים או המתוכננים על ידי מי מהמעורבים בחקירה".

 

מרים פיירברג אמרה בתגובה: "אני שמחה לחזור ללשכת ראש העיר. אני מתרגשת היום כמו שהתרגשתי בפעם הראשונה - לפני 18 שנה - בעת שנבחרתי לכהן כראש עיריית נתניה, העיר בה גדלתי וזכיתי לעמוד בראשה ואני גאה בכך. אני רוצה להודות לציבור הרחב, בכלל ולתושבי נתניה, בפרט שחיזקו אותי לאורך כל הדרך ומשוכנעים בצדקתי. מי שמכיר אותי, יודע שאין כל שחר לחשדות הנטענים וחבל שגורמים אינטרסנטיים ניסו לפגוע בשמי הטוב ולהשתלט על העיר. אני יודעת שלא דבק בי כל רבב וסמוכה ובטוחה כי אף רשויות החוק יגיעו למסקנה זו".

 

מהמשטרה נמסר: "ככלל, עמדת המשטרה היא שבעלי תפקידים בכירים כגון ראש עיר, לא צריכים לחזור למקום העבודה כאשר מתנהלת בעניינם חקירה מסוג זה, אולם כאמור, עמדת בית המשפט נאמרה באופן ברור. החקירה נמשכת ואין בשינוי התנאים כדי להצביע בשום אופן על התקדמותה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x