$
רכב

גם נתניה עשויה להפעיל רכב חשמלי שיתופי

לפני כחודש הודיע המשרד להגנת הסביבה על הקמתו באוקטובר 2017 של מערך שיתוף רכב בחיפה, קריית ביאליק, קריית ים ונשר. המכוניות שיופעלו בשטחי הערים יהיו מתוצרת רנו (זואי) ויתופעלו על ידי חברת CAR2GO

תומר הדר 08:3029.11.16
המשרד להגנת הסביבה בוחן בימים אלה את הוספתה של עיר נוספת למערך הערים שיפעילו בשטחן פרויקט רכב חשמלי שיתופי, כך נודע ל"כלכליסט". לפני כחודש הודיע המשרד להגנת הסביבה על הקמתו באוקטובר 2017 של מערך שיתוף רכב בחיפה, קריית ביאליק, קריית ים ונשר. המכוניות שיופעלו בשטחי הערים יהיו מתוצרת רנו (זואי) ויתופעלו על ידי חברת CAR2GO.

 

רנו זואי חשמלית רנו זואי חשמלית

 

עם הכרזתו של המשרד להגנת הסביבה על הפרויקט ועל המענקים שיינתנו לעיריות שיפעילו את פרויקט שיתוף הרכב בשטחן, הודיעו כמה עיריות (נתניה, ראשון לציון וכפר סבא) על כוונתן להשתתף ואף פרסמו קול קורא שבמסגרתו הודיעו על כוונתן להתקשר עם CAR2GO, אם יזכו. אלא שבסופו של דבר היו אלה חיפה והקריות שזכו.

 

לדברי גורמים המקורבים למשרד להגנת הסביבה, אם יתקבל תקציב נוסף, תהיה זו נתניה שתצטרף לפרויקט, מכיוון שהעיר זכתה לציון גבוה בתנאי המכרז. מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי "במסגרת פרויקט משותף למשרד ולקרן הקיימת לישראל אושרה תמיכה של כ־8.6 מיליון שקל עבור הקמת מערכים לשיתוף כלי רכב חשמליים באזור מפרץ חיפה. אם יימצא תקציב נוסף, נוכל לאשר את בקשת נתניה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x