$
משפט

שוחרר למעצר בית הבכיר בעיריית נתניה שחשוד במעורבות בפרשת השחיתות

על פי החשד, ראשת העיר נתניה מרים פיירברג ובכירים נוספים בעירייה קיבלו שוחד במיליוני שקלים מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בעיר

תומר גנון ונעמי צורף 18:1324.11.16

חקירת החשד לשחיתות בנתניה: המשטרה שחררה למעצר בית של חמישה ימים את הבכיר בעירייה שנעצר אתמול (ד') בחשד למעורבות בפרשה. הבכיר עוכב תחילה לחקירה בחשד לביצוע עבירות של שוחד, רישום כוזב ומרמה והפרת אמונים. בהמשך נעצר. במהלך חקירתו הנוספת היום שוחרר בתנאים מגבילים, ביניהם הרחקה מהעיירה.  

 

 

על פי החשד המרכזי בפרשה שנחקרת על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה (יאח"ה) ומס הכנסה מרכז, ראשת העיר נתניה, מרים פיירברג, ובכירים נוספים בעירייה קיבלו שוחד מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בעיר. טובות ההנאה לבכירי העירייה מוערכות במיליוני שקלים על פני כמה שנים.

 

מרים פיירברג. מורחקת עדיין מהעירייה מרים פיירברג. מורחקת עדיין מהעירייה צילום: אוראל כהן

 

אחד החשדות המרכזיים בחקירה נוגע לעסקת נדל"ן שביצעה פיירברג בשנת 2006, במה שהפך לימים לפרויקט נדל"ן יוקרתי על המצוק מול חוף נתניה - קורל. פיירברג רכשה אז ביחד עם בעלה זכויות (2.5%) בקרקע שהייתה שייכת ליזם יוסי תשובה, אחיו של הקבלן אברהם תשובה שהפרויקט נמצא כיום בבעלותו. בני הזוג פיירברג שילמו כמה עשרות אלפי דולרים. הזכויות שיקפו זכאות לדירה אחת. עם זאת היא נרשמה בנאמנות על שם עורך דינה של פיירברג, אברהם גוגיג.

 

לימים שונה הייעוד של הקרקע ממלונאות למלונאות ומגורים, דבר שהשביח את שווי הקרקע באופן משמעותי. פיירברג אף חתמה בהמשך על היתר הבנייה. היא הוסיפה תשלום של כמה מאות אלפי דולרים לקבלן תשובה עבור בניית הדירה. עם זאת במשטרה טוענים כי מדובר במחיר מופחת שאינו משקף את שוויה של הדירה, והתמורה המופחתת מהווה לכאורה טובת הנאה שנתנה בשל העובדה שקידמה את הפרויקט.

 

פיירברג מצדה טענה בבית המשפט: "לא קידמתי את הפרויקט אחרי שרכשתי דירה, רק לפני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x