$
משפט

בלעדי לכלכליסט

המשטרה הקפיאה נכסים של ארי הרו

ראש הסגל לשעבר של רה"מ הגיע להסכם עם המשטרה שלפיו יוקפאו שני בתים במודיעין־מכבים־רעות ו־5.1 מיליון שקל. לפי החשד, הרו קידם ענייני חברה שבבעלותו בזמן שכיהן בלשכת נתניהו

תומר גנון ונעמי צורף 06:5624.11.16

המשטרה הקפיאה השבוע 5.1 מיליון שקל ושני בתים בעיר מודיעין־מכבים־רעות השייכים לארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת

החקירה הפלילית נגדו. הרו חשוד בביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. על פי החשד, בעת ששימש בתפקידו בלשכת ראש הממשלה בשנת 2014, פעל הרו לקידום ענייניה של חברה בבעלותו תוך יצירת מצג שווא של נתק מהחברה.

 

בסוף 2013 עמד הרו להתמנות לתפקיד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, ובהתאם דרשה היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה עו"ד שלומית ברנע־פרגו כי יסדיר את ניגוד העניינים האפשרי בין חברת הייעוץ שהקים — 3 אייץ' גלובל בע"מ — לתפקידיו בלשכה. לפי ההסדר, הרו התחייב שלא להיות מעורב בעסקי החברה, ובהמשך מסר כי השיג הסכם למכירתה לאדם בשם ויקי דויטש. לפי ההסכם בין הצדדים, החברה היתה אמורה להימכר תמורת 3 מיליון דולר ב־12 תשלומים שווים של 250 אלף דולר כל אחד, כשהתשלום הראשון שולם באפריל 2014, והתשלום האחרון אמור היה לעבור בינואר 2017. אולם, התשלומים לא עלו בקנה אחד עם ההסכם, והם העלו חשד שמדובר בעסקה פיקטיבית. כלומר, שהרו המשיך להיות מעורב בפעילות החברה.

 

הרו פרש ממשרד ראש הממשלה בינואר 2015, ובדצמבר 2015 נפתחה נגדו חקירה. הוא נחקר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בחשד שפעל בניגוד עניינים, ובסוף החקירה הוא שוחרר למעצר בית. ביולי 2016, לאחר ששב לישראל משהות בחו"ל, הרו נלקח מנתב"ג למשרדי יאח"ה בלוד לחקירה נוספת, ולפני כשבועיים הרו נחקר שוב ביאח"ה. יחד איתו נחקר עו"ד מוכר מירושלים בחשד לביצוע עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד והלבנת הון. על פי החשד, הוא היה מעורב בעסקה

הקשורה לחברה של הרו.

 

במקביל, המשטרה קיבלה לאחרונה מבית המשפט צו הקפאה לכספים בחשבונותיו בבנק לאומי ובבנק אגוד ולשני נכסים שבבעלותו ביישוב מודיעין־מכבים־רעות, זאת בשל החשד כי מקורם בביצוע העבירות. באחד מחשבונות הבנק בבנק לאומי הוקפאו כ־5.5 מיליון שקל.

 

במסגרת מו"מ עם סנגורו של הרו, עו"ד רועי בלכר ממשרד גולדפרב זליגמן, הצדדים הגיעו השבוע להסדר שלפיו הרו יעביר מהחשבונות סכום של כ־5.1 מיליון שקל לקרן החילוט בניהול האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים. כמו כן צווי ההקפאה על הנדל"ן יישארו למשך שנה, ובתמורה לכך המשטרה ביטלה את צווי ההקפאה על שלושת חשבונותיו של הרו.

 

מעו"ד בלכר נמסר: "במסגרת חקירתו של הרו ביקשה המשטרה להקפיא זמנית את נכסיו, כנהוג וכמקובל במקרים אלה. בהסכמה עם המשטרה, הוקפאו זמנית חלק מנכסיו והשאר שוחררו. חשוב להדגיש, כי מדובר בהקפאה זמנית בלבד, ואנו משוכנעים שבתום החקירה יתברר כי לא נפל רבב במעשיו של הרו ונכסיו ישוחררו".

 

ארי הרו. "הליך נהוג ומקובל" ארי הרו. "הליך נהוג ומקובל" צילום: שאול גולן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x