$
משפט

נעצר הבכיר בעיריית נתניה שנחקר באזהרה במסגרת פרשת השחיתות

הבכיר חשוד בביצוע עבירות של שוחד, רישום כוזב ומרמה והפרת אמונים

נעמי צורף 20:2123.11.16
נעצר הבכיר בעיריית נתניה אשר נחקר מהבוקר באזהרה במשטרה במסגרת החשד לשחיתות בעירייה. היום בשעות הבוקר הוא עוכב לחקירה בגין חשד לביצוע עבירות של שוחד, רישום כוזב ומרמה והפרת אמונים ובהמשך נעצר. בתום חקירתו נכלא ומחר תחליט היחידה החוקרת, להב 433, בהתאם להתפתחות החקירה אם לבקש את הארכת מעצרו.

 

על פי החשד המרכזי ראשת העיר נתניה, מרים פיירברג, ובכירים נוספים בעירייה קיבלו שוחד מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בעיר. טובות ההנאה לבכירי העירייה מוערכות במיליוני שקלים על פני כמה שנים.

 

אחד החשדות המרכזיים בחקירה נוגע לעסקת נדל"ן שביצעה פיירברג בשנת 2006, במה שהפך לימים לפרויקט נדל"ן יוקרתי על המצוק מול חוף נתניה - קורל. פיירברג רכשה אז ביחד עם בעלה זכויות (2.5%) בקרקע שהייתה שייכת ליזם יוסי תשובה, אחיו של הקבלן אברהם תשובה שהפרויקט נמצא כיום בבעלותו. בני הזוג פיירברג שילמו כמה עשרות אלפי דולרים. הזכויות שיקפו זכאות לדירה אחת. עם זאת היא נרשמה בנאמנות על שם עורך דינה של פיירברג, אברהם גוגיג.

 

לימים שונה הייעוד של הקרקע ממלונאות למלונאות ומגורים, דבר שהשביח את שווי הקרקע באופן משמעותי. פיירברג אף חתמה בהמשך על היתר הבנייה. היא הוסיפה תשלום של כמה מאות אלפי דולרים לקבלן תשובה עבור בניית הדירה. עם זאת במשטרה טוענים כי מדובר במחיר מופחת שאינו משקף את שוויה של הדירה, והתמורה המופחתת מהווה לכאורה טובת הנאה שנתנה בשל העובדה שקידמה את הפרויקט.

 

פיירברג מצדה טענה בבית המשפט: "לא קידמתי את הפרויקט אחרי שרכשתי דירה, רק לפני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x