$
משפט

רשות המסים ביטלה את צווי ההקפאה על נכסיה של ענבל אור

הנכסים של אור לא צפויים לחזור אליה, שכן הם נמצאים תחת כינוס נכסים. עו"ד ירון גולדמן, בא כוחה של אור: "רשות המסים הבינה – אין שום עניין של הלבנת הון ולכן הסירה את ההקפאה"

נעמי צורף ועמרי מילמן 13:2923.11.16
רשות המסים החליטה לבטל את צווי הקפאה על נכסיה של ענבל אור והנכסים יועברו לניהולו של המפרק, עו"ד איתן ארז. ברשות התקיימה בחודש שעבר הערכה משפטית מחודשת בעניין הצווים שיצאו על פי חוק המע"מ והחוק לאיסור הלבנת הון, בין השאר בעקבות בקשות שהוגשו על ידי עו"ד ארז, ועורך דינה, עו"ד ירון גולדמן.

 ענבל אור ענבל אור צילום: עמית שעל

 

אולם בכל מקרה הנכסים של אור לא צפויים כעת לחזור אליה, שכן ממילא הם נמצאים תחת כינוס נכסים. מעניין לציין בהקשר זה שאחד הנושים המרכזיים של אור, שממתין כעת לכסף שלו הוא דווקא רשות המסים, שכעת הסירה את החילוט, אולם יש לזכור כי הרשות לא מוגדרת כנושה מובטח, כמו הבנקים למשל. הנכסים שהוקפאו כוללים חשבונות בנק וכן 12 דירות וזכויות במקרקעין. בין הנכסים: כמה דירות ברמת גן: בנוה יהושע 56, בסנה 14, ארניה 8; מספר דירות בגבעתיים – בריינס 34 והל"ה 52, וכן מספר נכסים על דרך בגין 158 בתל אביב שם נבנים מגדלי הצעירים ונכס אחד ברחוב הושע 18. בנוסף הרשות הקפיאה את הזכויות על מספר נחלות שטרם החלה בהן בנייה. מלבד אלו הוקפאו גם שני הרכבים של אור – ב.מ.וו מודל 2014 ולנד רובר מודל 2014.

 

עו"ד ירון גולדמן, בא כוחה של אור מסר כי: "רשות המסים הבינה את מה שאנחנו יודעים מזה זמן – אין שום עניין של הלבנת הון ולכן הסירה את ההקפאה. חשדות לעבירות מע"מ קיימים וגם כאן נצליח להוכיח שאין בזה ממש. אני לא אומר שאין מחדלים אזרחיים שיש לבדוק, אבל הנושא הפלילי מחייב מודעות כוונה וכאן אין לא כוונה ולא מודעות והדברים יתבררו בהמשך".

 

מעו"ד איתן ארז, כונס הנכסים ומפרק החברות של אור נמסר: "בחודש אפריל 2016 הוגשה בקשה של רשות המסים לחילוט כלל נכסיה של החייבת ענבל אור ובני משפחתה. הבקשה הוגשה לבית משפט השלום בירושלים אשר איננו בית המשפט שמטפל בפירוק החברות. בנוסף לכך, הבקשה מנוגדת לדיני הקדימות החלים בפירוק חברות שהרי הרכוש מיועד לכל הנושים והקורבנות ולא רק לרשות המיסים.

 

ביום 2.6.16 הגשתי לבית משפט השלום בירושלים בקשה לביטול החילוט וניתנה החלטה לתגובת רשות המסים. לאור הידברות בין הצדדים שכללה אף פגישה עם נציגי הפרקליטות (מיסוי וכלכלה) החליטה רשות המסים לבטל את צו החילוט ואני מברך על החלטתה שניתנה בעקבות בקשתי. משמעות ההחלטה היא שכל הרכוש של ענבל אור והחברות ימומש ויחולק על פי סדרי העדיפות הקבועים בחוק בפיקוח בית המשפט המחוזי בתל אביב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x