$
משפט

בכיר בעיריית נתניה נחקר במשטרה במסגרת פרשת השחיתות בעיר

על פי החשד המרכזי ראשת העיר נתניה, מרים פיירברג, ובכירים נוספים בעירייה קיבלו שוחד מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בעיר

תומר גנון ונעמי צורף 13:1523.11.16

בכיר בעיריית נתניה נחקר מהבוקר באזהרה במשטרה במסגרת החשד לשחיתות בעירייה. על פי החשד המרכזי ראשת העיר נתניה, מרים פיירברג, ובכירים נוספים בעירייה קיבלו שוחד מקבלנים בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בעיר. טובות ההנאה לבכירי העירייה מוערכות במיליוני שקלים על פני מספר שנים.

 

אחד החשדות המרכזיים בחקירה נוגע לעסקת נדל"ן שביצעה פיירברג בשנת 2006, במה שהפך לימים לפרויקט נדל"ן יוקרתי על המצוק מול חוף נתניה – קורל. פיירברג רכשה אז ביחד עם בעלה זכויות (2.5%) בקרקע שהייתה שייכת ליזם יוסי תשובה, אחיו של הקבלן אברהם תשובה שהפרויקט נמצא כיום בבעלותו. בני הזוג פיירברג שילמו כמה עשרות אלפי דולרים. הזכויות שיקפו זכאות לדירה אחת. עם זאת היא נרשמה בנאמנות על שם עורך דינה של פיירברג, אברהם גוגיג.

 

מרים פיירברג ועו"ד נתי שמחוני מרים פיירברג ועו"ד נתי שמחוני צילום: אוראל כהן

 

לימים שונה הייעוד של הקרקע ממלונאות למלונאות ומגורים, במה שהשביח את שווי הקרקע באופן משמעותי. פיירברג אף חתמה בהמשך על היתר הבנייה. היא הוסיפה תשלום של כמה מאות אלפי דולרים לקבלן תשובה עבור בניית הדירה. עם זאת במשטרה טוענים: זה היה מחיר מופחת שאינו משקף את שוויה של הדירה, והתמורה המופחתת מהווה טובת הנאה שנתנה בשל העובדה שקידמה את הפרויקט. פיירברג מצדה טענה בבית המשפט: "לא קידמתי את הפרויקט אחרי שרכשתי דירה, רק לפני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x