$
משפט

ביהמ"ש על פרשת חיים כץ ומיזוג נצבא ואיירפורט סיטי: "החשד הלך והתעצם עם הזמן"

מוטי בן ארי, היועץ הפיננסי של קבוצת חברות הגז והנפט של קובי מימון, חשוד בהעברת מידע פנים לשר הרווחה אודות עסקת המיזוג. השופט האריך את התנאים המגבילים שהוטלו עליו ב-3 חודשים

תומר גנון 11:5322.11.16

"לאחר שעיינתי בכל חומרי החקירה שהוגשו לי, אני קובע כי החשד הסביר שהיה קיים מלכתחילה הלך והתעצם עם הזמן". כך כתב אתמול (ב') שופט בית משפט השלום בת"א, עלאא מסארווה, במסגרת החלטתו להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על מוטי בן ארי - היועץ הפיננסי של קבוצת חברות הגז והנפט של איש העסקים קובי מימון.

 

 

 

בן ארי חשוד בהעברת מידע פנים לשר הרווחה חיים כץ אודות עסקת מיזוג שנרקמה בין נצבא לאיירפורט סיטי. על פי החשד, על בסיס מידע הפנים השניים ביצעו מספר רכישות מוקדמות של מניות נצבא בטרם ההודעה על המיזוג, וגרפו יחד רווחים של 290 אלף שקל. נגד בן ארי, שנחקר באזהרה יחד עם כץ עם פתיחת החקירה בחודש מאי, הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ והוא הפקיד ערבות של מיליון שקל. 

מוטי בן ארי. המגבלות הוארכו ב-3 חודשים מוטי בן ארי. המגבלות הוארכו ב-3 חודשים צילום: עמית שעל

 

בשבוע שעבר, במסגרת דיון שנערך בבקשת רשות ני"ע להאירך את התנאים המגבילים של בן ארי, וכן ברצונו לטוס לחו"ל לטיול בר מצווה של בנו, אמר סגן היועצת המשפטית של מחלקת החקירות ברשות, ערן שחם-שביט, כי "לא שקטנו על השמרים, אלא ביצענו די הרבה פעולות חקירה. נחקרו מעורבים נוספים. המסד הבעייתי כנגד החשוד התחזק מאוד. בתקופה המאוד קרובה, בשבועות הקרובים, אנחנו מתכוונים לבצע חקירות נוספות לאור כל החומרים ופעולות החקירה. מדובר בתיק לא קטן ומורכב, עם המון פעולות מסחר וניתוח פעולות המסחר. יש צוות פרקליטים מלווה שמכיר את התיק ומלווה אותו, אבל כדי לגבש כתב אישום תידרש להם שהות. המסד הראייתי התחזק, וביכולתנו להציג על זה פרטים".

 

חיים כץ, שר העבודה והרווחה חיים כץ, שר העבודה והרווחה צילום: עמית שעל

 

כאמור השופט מסארווה שעיין בחומרי החקירה שנאספו עד עתה על ידי הרשות קבע בהחלטתו מאתמול כי החשד בפרשה אכן התחזק. הוא הוסיף כי "עיון בחומרי החקירה

מלמד כי היחידה החוקרת פעלה ופועלת בקצב משביע רצון. זאת אני קובע לאחר שעיינתי ברשימת הפועלות שנעשו בתיק מאז תחילת החקירה ועד היום. הרשימה מלמדת על פעולות רבות מאוד שנעשו על ציר הזמן, ללא הפסקות כמעט".

 

על אף שהשופט האריך את התנאים המגבילים, הוא קיבל את בקשתו של בן ארי, המיוצג על ידי עוה"ד ארז הראל, ירון אלכאוי והילה שמעון ממשרד גורניצקי ושות', לצאת בהמשך לחו"ל פעם אחת. זאת לאחר שיגישו לעיונו את פרטי הנסיעה.

 

כמו כן נקבע שהתנאים המגבילים יוארכו בשלושה חודשים ולא בחצי שנה כפי שביקשה הרשות. "אני סבור כי מקץ 180 יום (הזמן שחלף מאז פתיחת החקירה, ת.ג), תקופה לא מבוטלת לכל הדעות, ניתן לשחרר במידת מה את רצועת האיזוק לארץ, ולאפשר לבן ארי לצאת את הארץ לצורך נסיעה משפחתית, וזאת בכפוף להוספת ערבות צד ג' על סך חצי מיליון שקל", קבע השופט.

 

מטעמם של חיים כץ ומוטי בן ארי טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x