$
משפט

למה הושקעו 700 אלף יורו בסטארט-אפ של הבת של המשנה לראש המל"ל?

המשטרה חוקרת חשד, ולפיו השקעה גדולה בסטארט-אפ NIBS של ד"ר הילה פוגל התקבלה בתמורה לקידום ענייניו של איש העסקים מייקל הרצוג על ידי המשנה לראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף

נעמי צורף 22:3019.11.16
במסגרת חקירת אבריאל בר יוסף, אשר כיהן כמשנה לראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל), נבדקת האפשרות כי התקבלה השקעה של 700 אלף יורו בסטארט-אפ של בתו של בר יוסף, ד"ר הילה פוגל, בתמורה לקידום ענייניו של איש העסקים מייקל הרצוג.

  

בר יוסף, תת-אלוף במיל' בחיל הים והמשנה לראש המל"ל עד 2015, נחקר בשבוע האחרון ביחידת להב 433, בין היתר, בחשד לקשירת קשר עם אנשי עסקים שניסו להשפיע על מקבלי ההחלטות במשק להקים מתקן לייצוא גז נוזלי שמוצב בלב הים.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס קבלת הצוללת אח"י רהב ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס קבלת הצוללת אח"י רהב צילום: אלעד גרשגורן

 

במסגרת חקירתו נבחן החשד כי איש העסקים הרצוג השקיע 700 אלף יורו בסטארט-אפ של בתו של בר יוסף, ד"ר הילה פוגל, בתמורה לקידום ענייניו על-ידי אביה. ד"ר פוגל, חוקרת בתחום הנוירופיזיולוגיה, הקימה לפני כשנתיים עם שותף למחקר מאוניברסיטת תל־אביב את חברת NIBS שעוסקת בגירוי המוח באמצעים חשמליים.

 

עו"ד ז'ק חן, סנגורו של בר יוסף, מסר בתגובה: ״הגיע הזמן, עתה כשהדברים מתפרסמים ומתבהרים, להדגיש שאין ולא יכול להיות קשר בין עבודתו של מר בר יוסף במל"ל ובוועדת צמח, אז לא היה לו קשר חברי או עסקי כלשהו עם מר הרצוג, לבין אותה השקעה מדוברת, שנים אחר כך, כשלהרצוג אין כל קשר עם המל"ל או עם עניינים אחרים בהם עסק מר בר יוסף. כפי שאמרנו שוב ושוב: מדובר בטענות שהעלו כנגד מר יוסף גורמים בעלי אינטרסים. מר בר יוסף הבהיר את התמונה לחוקריו ואני סמוך ובטוח שיתברר שלא נפל פגם בהתנהלותו״.

 

סנגורה של ד"ר הילה פוגל, עו"ד ירון לונדון ממשרד עוה"ד כהן סטרשנוב לונדון, מסר בתגובה: מרשתי פעלה בתום לב ובידיים נקיות במשך כל ההליך לגיוס משקיעים, פעלה כפי שמקובל ונהוג והיתה מלווה על ידי משרד עורכי דין שנתן להליך ליווי משפטי כדין. כל ההאשמות שהוטחו במרשתי חסרות שחר. אין לי ספק שבתום החקירה יתברר שהיא פעלה ללא רבב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x