$
משפט

הרלש"ית לשעבר של פואד תודה בהעברת מידע חסוי לג'קי בן זקן

איילת אזולאי, שהייתה עוזרת, מנהלת לשכה ויועצת פרלמנטרית של השר בן אליעזר שנפטר, תודה בהעברת המידע שהיה קשור להחלטת מועצת הנפט לגבי רישיון הקידוח שמן. סנגוריה: "נבקש מבית המשפט עונש ללא הרשעה"

נעמי צורף ותומר גנון 20:4019.11.16

איילת אזולאי, מנהלת הלשכה לשעבר של השר בנימין (פואד) בן אליעזר שנפטר לפני כשלושה חודשים, תודה בהעברת מידע חסוי לאיש העסקים ג'קי בן זקן. המידע נוגע להחלטת מועצת הנפט על רישיון הקידוח של חברת שמן שהיתה בבעלותו של זקן ובבעלות שותפו אברהם נניקשווילי. כך עולה מהודעה שהגישו לבית המשפט בסוף השבוע סנגוריה של אזולאי, עורכות הדין יעל גרוסמן ושרון בן צבי.

על פי ההודעה, אזולאי תחזור בה מכפירתה בעובדות כתב האישום, המייחס לה ביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים. חזרתה של אזולאי מהכפירה אינה במסגרת הסדר טיעון, ופרקליטיה יבקשו מבית המשפט לגזור עליה עונש ללא הרשעה.

 

 

בנימין בן אליעזר בנימין בן אליעזר צילום: עטא עוויסאת

 

על פי כתב האישום, אזולאי עבדה תחת בן אליעזר בתפקידיו השונים החל משנת 1992 כמזכירה, עוזרת, מנהלת לשכה ויועצת פרלמנטרית. בכל אחד מתפקידיה הייתה אזולאי עובדת ציבור. במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום (2011), הייתה אזולאי יד ימינו ובת בריתו של בן-אליעזר, קידמה את האינטרסים שלו, ובמקביל את שלה, ופעלה כזרועו הארוכה.

 

בן-זקן היה פעיל של בן-אליעזר במפלגת העבודה. ברבות השנים, ועם הפיכתו של בן-זקן לאיש עסקים, הפכו הקשרים בין השניים לאינטרסנטיים. בן-זקן, כך כתב האישום, הקפיד לשמור על קשרים גם עם אזולאי, אותה הכיר מימיו כפעיל פוליטי.

 

הפרקליטות טוענת שהמידע שהעבירה אזולאי לבן זקן, שהודה לאחרונה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של סיוע להפרת אמונים, שיפר את סיכויה של חברת שמן לקבל רישיון קידוח, סיכוי בעל פוטנציאל כלכלי גדול.

 

מעורכות הדין גרוסמן ובן צבי נמסר בתגובה: "מאחר ומקומה של איילת אזולאי בכתב האישום זניח, אין טעם שניהול ההליך במשך חודשים ארוכים יגרום לה עוול מיותר. מטרת ההודאה היא לסיים את ההליך עבורה מוקדם ככל שניתן. בכוונתנו לבקש מבית המשפט עונש ללא הרשעה, שבמסגרתו יוטל עליה שירות לטובת הציבור. הדברים המיוחסים לה קשורים במר בן אליעזר שנפטר, כל מה שמיוחס לה מיוחס כידו הארוכה. משום שהוא נפטר אין דרך לנהל את ההגנה כמו שצריך וגם מלכתחילה מה שמיוחס לה הוא מינורי, בחומרה נמוכה ביותר. בכתב האישום אמנם הדברים מוצגים בצורה משמעותית אך בפועל מדובר בפעולות מאוד מינוריות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x